برگزاری آزمون از منابع درسی نظام قدیم را تا سال 1400 تمدید کنید

ما دانش آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه خواستار تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم در سال 1400 به دلایل زیر می باشیم: طبق اعلام رسمی معاون سابق وزیر و رییس دفتر پژوهش وبرنامه ریزی وزارت آموزش وپرورش، به دانش آموزان نظام قدیم این اطمینان داده شد که کنکور سراسری تا سال 1400 ادامه خواهد یافت. تعداد متقاضیان نظام قدیم در کنکور سراسری امسال به بیش از 600 هزار نفر می رسد که رقم قابل توجهی است و لازم است مسئولین وزارت علوم نسبت به این قضیه نرمش بیشتری نشان دهند. در صورت ادامه شیوع بیماری کرونا در مهرماه جاری خرید کتب درسی در کتابفروشی ها ممنوع شده و تقاضا و تهیه کتب پس از اعلام نتایج کنکور از طریق سامانه فروش دشوار خواهد بود. بالا بودن شهریه کلاس ها جهت آشنا شدن با منابع نظام جدید و نداشتن بضاعت کافی بسیاری از خانواده ها برای تامین مجدد هزینه های دانش آموز خود، معضلی بسیار مهم است و مشکلات حادی برای آنها بوجود خواهد آورد. با توجه به اینکه عده ای از دانش آموزان نظام قدیم در مدارس دولتی تحصیل کرده اند و مانند دانش آموزان مدارس دیگر جهت تسلط بر مفاهیم و نکات کنکور از امکانات کافی برخوردار نبودند و همچنین نظر به اینکه در کنکور سراسری سال گذشته تمامی چهل نفر اول کنکور، فارغ التحصیلان مدارس خاص بوده اند، لذا ممکن است قبولی این دانش اموزان کم برخوردار در دو سال تحقق نیابد که برگزاری کنکور در سال 1400 برای آنها فرصت دیگری ایجاد خواهد کرد. بنابراین، با توجه به شرایط پیش رو و نیز مشکلات اقتصادی ناشی همه گیری کرونا، ما امضا کنندگان این مطالبه از "وزیر محترم علوم " تقاضا داریم این امکان را مجددا برای فارغ التحصیلان نظام قدیم فراهم آورند تا آنها بتوانند در سال 1400 نیز با منابع درسی خود آزمون دهند.

کنکور سراسری امسال را دو ماه به عقب بیاندازید

وقوع سیل اخیر در برخی از استانهای کشور باعث خسارات و مشکلات فراوانی برای هموطنان سیل زده و از جمله داوطلبان کنکور این استانها شده و موجب گردید تا آنان زمان زیادی را برای آمادگی در این آزمون از دست بدهند. با توجه به اتفاق نظر اکثر نمایندگان مجلس در این زمینه، ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری می خواهیم تا زمان برگزاری کنکور سراسری امسال را به مدت 2 ماه به تعویق انداخته و این فرصت را برای نامبردگان فراهم آورند تا با آمادگی بیشتر در جلسه آزمون حضور یابند.

قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

هر ساله جمع کثیری از داوطلبان سهمیه آزاد کنکور ،با وجود توانایی علمی بالا، از رسیدن به رشته مطلوب خود باز می مانند. علت این امر را نیز می توان در سهمیه هایی دانست که در پذیرش دانشجویان در دانشگاه های سراسری و آزاد در نظر گرفته شده است. وجود اینگونه سهمیه ها موجب نارضایتی متقاضیان ،به خصوص جوانان، گشته و می تواند امید به ادامه تحصیل و داشتن آینده ای بهتر را از آنان سلب نماید و بیم آن رود تا سطح علمی جامعه در مقیاس کلان دچار مخاطره شود. ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم کمیسیون آموزش مجلس درخواست داریم تا با اصلاح قانون سهمیه ها تسهیلات مذکور را بصورت مازاد بر ظرفیت اصلی اعمال کنند.

دریافت سود دوران مشارکت وام مسکن مهر از مردم را متوقف کنید

باتوجه به تاخیر چندین ساله در تحویل واحدهای مسکن مهر به مالکان و متقاضیان واحدهای این طرح و با عنایت به اینکه بانک عامل، زمان تقسیط و صدور دفترچه اقساط وام، مبلغی در حدود ٧میلیون تومان را به اصل مبلغ وام تحت عنوان سود دوران مشارکت (جریمه تاخیر در تحویل واحدها) افزوده و پرداخت آن را برعهده متقاضی گذاشته که نه تنها هیچ نقشی در این تاخیر پیش آمده نداشته و بلکه از این بابت چندین میلیون تومان متضرر شده است. اینجانبان امضا کنندگان این مطالبه عمومی، دریافت این مبلغ را خلاف عدالت دانسته و خواستار لغو هرچه سریعتر دریافت آن از متقاضیان مسکن مهر و بازگرداندن مبالغ اخذ شده از مردم هستیم.

دولت را از تخلف در تامین هزینه معیشتی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی باز دارید

نزدیک به دو سال است که مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیسیتی ،علیرغم افزایش حقوق و مستمری اقشار مختلف جامعه در سال جدید، تغییری نداشته است. اخیراً نیز سازمان برنامه و بودجه در تخلفی آشکار قصد دارد تا یک سوم از ردیف اعتباری در بند ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه سال 99 را پرداخت ننماید. این بند که ارتباط مستقیم با کاهش فقر مطلق مددجویان این سازمان ها دارد، موجب می گردد تا خانواده 2/5 میلیون نفری کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور،در چنین شرایط سخت اقتصادی با مشکلات جدی معیشتی روبرو شوند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای دکتر قالیباف؛ رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم می خواهیم تا با اقدام سریع و به موقع، دولت را از این اقدام غیرقانونی و عجولانه بازداشته و با پرداخت بودجه طبق روال پیشین، مانع از تضییع حقوق این قشر گردد.

به درخواست یازده بندی قاضی پرونده سکه ثامن پاسخ دهید

باتوجه به تراکنش های چند صد میلیاردی و وجود نقاط کور در رهگیری و کشف اطلاعات مالی پرونده سکه ثامن و یقه سفید های مورد اشاره توسط قاضی پرونده مذکور، مراجع قضایی یکسال پیش درخواست استعلام در یازده بند از معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات را نموده اند، این درحالیست که معاونت مزبور با کمال تعجب از انجام دستورات قضایی به دلیل عدم سپرده شدن پرونده از ابتدا به آن مرجع استنکاف می نماید. با توجه به اینکه در هیچ جای قانون، شرط انجام دستورات مقام قضایی ارجاع از ابتدا به ضابط اعلام نشده است، ما امضاء کنندگان این مطالبه از ریاست محترم وزارت اطلاعات می خواهیم تا با دستور بر ورود معاونت اقتصادی این وزارتخانه، قاضی پرونده را در رسیدن به حقوق قانونی مالباختگان سکه ثامن یاری نمایند.

از حقوق پزشکان عمومی دفاع کنید

معاونت آموزشی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی به عنوان متصدي برگزاري آزمونهاي علمی و تخصصی پزشکی، درخصوص برگزاري آزمون دستیاري دوره 48 ،با تخلف از مصوبات و آئیننامه هاي جاري شوراي آموزش پزشکی و تخصصی ، حقوق مکتسبه هزاران داوطلب را که اکثریت آنان در این شرایط سخت درحال خدمت رسانی در سراسر کشور هستند، به صراحت و وضوح سلب نموده است . موارد اعتراض بدین شرح است: 1.عدم رعایت 9ماه فاصله زمانی بین اعلام و ابلاغ رسمی منابع آزمون (31 شهریور سال 99 (تا تاریخ برگزاري آزمون که در ابتدا تاریخ 7اسفند 99 اعلام شده بود. 2. عدم رعایت فاصله قانونی حدود یک سال بین تاریخ برگزاري آزمون دوره 47) مرداد99 (با تاریخ اعلامی آزمون دوره 48) حدود 8 ماه) که بر خلاف مندرجات مقررات مصوب سال 81 که تاکید بر برگزاري آزمون در روندي مشابه کنکور سراسري کرده است. 3.عدم رعایت حداقل 2سال (2آزمون) اعتبار رفرنس درس جراحی و تغییر آن به فاصله کمتر از یکسال از لارنس 2013 به لارنس 2019 برخلاف رأي صادره در نشست 90شورا . 4. عدم تغییر رفرنس منابع دروس پاتولوژي، فارماکولوژي، رادیولوژي و گوش وحلق وبینی با وجود گذشت بیش از 5سال از اعلام قبلی برخلاف بند 6- 2 و 1-1-3 از آیین نامه اجرایی موضوع 3 نشست 66 شورا . اینجانبان جمع کثیری از پزشکان عمومی داوطلب شرکت در آزمون دستیاري پزشکی دوره48 از حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بهرامی؛ رئیس محترم دیوان عدالت اداری می خواهیم تا با بررسی مجدد از حقوق آنان دفاع نمایند.

به داوطلبان آزمون سراسری سال 99 حق انتخاب بدهید

طبق مصوبه شهریورماه سال گذشته شوراي سنجش و پذيرش دانشجو ، مفاد آزمون سراسری سال 99 برای متقاضیان نظام قدیم و جدید آموزشی یکسان بوده و همگان باید براساس سرفصل های نظام جديد آموزشي (3-3-6) آزمون دهند. این درحالیست که در جلسه اسفندماه همین شورا، اعلام شد داوطلبان لزوماً بايد درآزمون مربوط به نظام آموزشي كه درآن فارغ‌التحصيل شده‌اند شركت نمايند. با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان نظام قدیم ،با پایبندی به مصوبه شهریورماه، هزینه و وقت بسیاری صرف منابع نطام جدید و شرکت در کلاس های آن نموده اند، از وزیر محترم علوم ضمن سپاسگزاری بابت طرح دو نوع سوال در کنکور سال ۹۹، درخواست رسیدگی و پیگیری دادن حق انتخاب به داوطلبان نظام قدیم را داریم.

به وضعیت سخت معیشتی و رفاهی معلولین و مددجویان رسیدگی کنید

وضعیت بد معیشتی معلولین و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی و نبود تسهیلات و امکانات لازم برای معلولین در سازمان های دولتی و غیر دولتی موجب شده است تا شرایط سخت کنونی زندگی برایشان دو چندان شود. از بعد معیشتی؛ براساس ماده 79 برنامه ششم توسعه ، مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است علاوه بر پرداخت یارانه فعلی، هرسال حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی را متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط 20 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار... پرداخت نماید. در حالیکه افزایش مستمری در سال 97 برای هر خانوار چهارده درصد و در سال 98 ،10 هزار تومان بوده است. ما معلولین و مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از مقام معظم رهبری و رئیس محترم قوه قضائیه می خواهیم تا ضمن دستور بر اجرای هرچه سریعتر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، نسبت به وضعیت معیشتی نامبردگان نیز تدابیری اتخاذ فرمایند.

شرط سنی داوطلبان دانشگاه فرهنگیان را افزایش دهید

تا پیش از سال 92 حداکثر سن برای داوطلب دانشگاه فرهنگیان ، 24 سال بود؛ اما پس از آن این محدودیت به 22 سال کاهش یافت. بسیار مشخص است که اختلاف سنی دو سال تفاوت چندانی در درک و پویایی افراد ، برای فهم مسائل ،ایجاد نمی کند و تنها باعث می شود بخشی از علاقه مندان مستعد در حرفه معلمی ناخواسته از این گردونه خارج شده و به اجبار در رشته های دیگری مشغول به تحصیل شوند. ما امضاء کنندگان این مطالبه خواستار افزایش سن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان از حداکثر 22 سال به 24 سال می باشیم.

قانون حمایت از حقوق معلولان را اجراء کنید

لایحه حمایت از حقوق معلولان در اسفندماه ۹۶ در مجلس تصویب و پس از رفع اشکالات شورای نگهبان به بعضی از مفاد آن،در اردیبهشت ماه ۹۷ توسط رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ گردید. با گذشت بیش از یک سال از ابلاغ این قانون ، هنوز آئین‌نامه‌های اجرایی آن به تصویب هیئت دولت نرسیده است. افراد دارای معلولیت دچار مشکلات عدیده،روزافزون و مضاعفی نسبت به سایر اقشار جامعه هستند و این قانون می تواند تا حد زیادی از آلام آنان بکاهد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور می خواهیم تا با تصویب هرچه سریعتر این قانون ،توسط هیات دولت، از حقوق این قشر آسیب پذیر دفاع کنند.

انتقال و وراثت امتیاز سردفتری را حذف کنید

براساس ماده 69 قانون دفاتر اسناد رسمی، سردفتر بازنشسته و یا ورثه سردفتر فوت شده به صلاحدید خودشان می توانند یک نفر را جایگزین متوفی یا فرد بازنشسته نمایند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از مجلس شورای اسلامی و همچنین ریاست محترم قوه قضائیه می خواهیم این ماده ،که باعث ایجاد انحصار و خرید و فروش امتیاز دفاتر شده است، را لغو نمایند تا درهای ورورد به این حرفه به روی عموم و علاقه مندان باز شود.

وزارت بازرگانی را مجدداً احیاء نکنید

مجلس شورای اسلامی جریانی رانتخوار و ذی‌نفع از واردات گسترده محصولات اساسی و غذایی در تلاش است تا با استفاده از تعارض منافع موجود در بدنه دولت و مجلس، ساختاری تحت عنوان وزارت بازرگانی را مجددا احیاء نماید. نهادی که در گذشته به دلیل عملکرد ضدتولید و واردات محور همواره مورد نقد مردم و مسئولین بوده است. با وجود مخالفت صریح کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس درباره تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی در سال 1396، متاسفانه این امر برای بار چهارم در یکسال اخیر در حال پیگیری است. با توجه به حجم مخالفت های کارشناسی در کشور تقاضا داریم نمایندگان ملت بار دیگر به این طرح غیر کارشناسی رای منفی دهند.

از دور زدن آزمونهای سراسری توسط نورچشمی ها جلوگیری کنید

با توجه به انتشار جوابیه معاون اداری مالی وزارت علوم به نامه اخیر دکتر احمد توکلی، ما امضا کنندگان این مطالبه از دیده بان شفافیت و عدالت می خواهیم تا موارد زیر را بررسی و شفاف نماید. 1- آیا آیین نامه یا شیوه نامه در پذیرش اینگونه افراد به شکلی است که با خریدن مقاله و کتاب سازی و نمره دهی های خلاف موازین علمی و غیره نتوان آزمون های استاندارد و کشوری را دور زد؟ 2- لیست قبول شدگان در کدام سایت های رسمی مانند سایت وزارت علوم و سازمان سنجش اعلام می گردد؟آیا نام پسر ایشان به عنوان نخبه علمی اعلام شده است؟ 3-مستندات درخشش علمی فرزند معاون وزیرعلوم را که باعث پذیرش بدون رتبه ایشان در دوره دکترای روزانه دانشگاه شهید بهشتی بدون آزمون شده است را جهت تنویرافکار عمومی انتشار دهید. ضمن پاسخ به سوالات بالا بررسی نمایید که چگونه می توان توجیه کرد که ما دانشجویان دوره دکترا و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد علیرغم فراغت تحصیل از دانشگاه های برتر با کسب معدل های بالا و سالها تلاش و مطالعه شبانه روزی و ارائه مقالات نتوانستیم نصاب لازم را جهت پذیرش در دوره های روزانه و آنهم در دانشگاه های سطح پایین ،بدون توقع پذیرش، در دانشگاه هایی مانند تهران و شهید بهشتی کسب نماییم، اما برخی به مانند فرزند ایشان که دانشجوی دوره پردیس نیز می باشند در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی بدون آزمون پذیرش می گردند.

حقوق هیات علمی وزارت علوم را با وزارت بهداشت برابر کنید

با توجه به اینکه اعضای هیأت علمی دانشگاه ها یکی از عوامل اصلی و مهم بخش آموزشی کشور هستند و در واقع عمل و کارکرد آنها تأثیر بسزایی در پیشرفت و افزایش کیفیت آموزش عالی دارد،متاسفانه حقوق و مزایایی که به این افراد تعلق می گیرد، منصفانه نیست و موجب تحقیر شأن و جایگاه آنان می شود. در واقع یکی از عواملی که می تواند باعث افزایش ارتقای کیفی اعضای هیأت علمی و نائل شدن به اهداف توسعه علمی کشور شود، فراهم کردن شرایط اقتصادی مناسب برای این گروه می باشد. جلوگیری از کاهش های قدرت خرید سالانه با افزایش حقوق سالانه متناسب با تورم و یکسان سازی حقوق هیات علمی وزارت علوم با بهداشت از خواسته های برحق آنان است. ما اعضای هیأت علمی وزارت علوم از مجموعه دولت ، سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست داریم با افزایش و همسان سازی حقوق هیات علمی به پیشرفت کشور کمک نمایند.

به وضعیت نامناسب حقوق و دستمزد اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رسیدگی کنید

دانشگاه آزاداسلامی با بیش از 30000 نفر عضو هیأت علمی، نیمی از بار مسئولیت آموزش عالی کشور را بر دوش دارد. متناسب نبودن حقوق و دستمزد این افراد با نرخ تورم موجب شده است تا وضعیت معیشتی این قشر مرجع، متناسب با مسئولیت و شأن و منزلت اجتماعی آنها نباشد. این مسئله می تواند بر عملکرد اساتید و کیفیت فرآیندهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها، تأثیر مستقیم داشته و درنهایت خسارات ناشی از آن، به کلیت کشور بازگردد. ما اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد، از شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و دانشگاه آزادسلامی درخواست داریم، در خصوص رفع این مسأله، اقدام عاجل صورت دهند.

جاده نقده-پیرانشهر را تعریض کنید

با توجه به قدیمی و پرتردد بودن جاده یک بانده نقده به پیرانشهر در مرز تمرچین و نیز به علت عدم احداث كمربندى جديد در محور پيرانشهر، تردد تمام خودروهاى سبك و سنگين به مقصد تمرچين از داخل شهر صورت می گیرد؛ به گونه ای که هر روزه در این مسیر شاهد ترافیک سنگین هستیم. پرواضح است دولت به ازای هر تردد دراین مرز، با اخذ عوارض جاده ای، در آمدی مشخص کسب می نماید. اما متاسفانه درآمد مذکور با هزینه هایی که برای بازسازی این مسیر صرف می شود در تناسب نیست. به طوری که با گذشت بیش از ۵سال از شروع عملیات تعریض، تنها ۵ کیلومتر از جاده نقده - پیرانشهر به بهره‌برداری رسیده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم جمهور خواهشمندیم دستور فرمایند تا در اسرع وقت با اختصاص بودجه و تخصیص بخشی از درآمد مرز به مسیر مذكورمشکلات بوجود آمده مرتفع گردد.

عرصه واحدهای مسکن مهر پردیس را با قیمت عادلانه به مردم واگذار کنید

با توجه به دور جدید واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس با قیمت های چند برابری نسبت به سایر شهرها و حتی دور قبل واگذاریها در این شهر و با امعان نظر به طولانی شدن دوران تحویل واحدهای شهر مذکور از 18 ماه به 7 سال و تحمیل چندین میلیونی سود دوران مشارکت در این مدت، ما امضاکنندگان این مطالبه از شرکت عمران شهرهای جدید خواهان کاهش مبالغ واگذاری به متقاضیان ،به میزان مبالغ مشخص شده برای سایر شهرها، هستیم.

امتياز ناعادلانه كرونا در آزمون استخدامی وزارت بهداشت را حذف کنید

وزارت بهداشت در آزمون استخدامی بهمن ماه سال 99، با اعمال سهمیه ای تحت نام سهمیه ی كرونا موجب شد تا در حق بسیاری از داوطلبین آزاد بی عدالتی صورت گیرد. داوطلبینی که علیرغم کسب نمره علمی بالا در هیچ مرکز پزشکی پذیرفته نشدند .درواقع این آزمون با ناديده گرفتن جذب نيروي تازه نفس به ازمون تبديل وضعيت مبدل شد. طبق اصل٢٨قانون اساسي و ماده ٤١ قانون مدیریت خدمات كشوري شرايط نابرابر در ازمون استخدامی خلاف قانون است. لذا ما جمع كثيري از داوطلبين از دیوان عدالت اداری می خواهیم تا با استناد به راي هاي پیشین در مورد ممنوعيت اعطاي امتياز به كارمندان غير رسمي، این مصوبه ی ناعادلانه را نیز ابطال نماید.

عاملان بحران موسسات مالی (از جمله سیف و حیدری) را محاکمه کنید

در راستای احیای حقوق عامه، از جمله حقوق سپرده گذاران مال باخته موسسات مالی و اعتباری کشور، ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای رئیسی، رئیس محترم قوه قضائیه خواستار محاکمه مدیران ارشد سابق و اسبق بانک مرکزی ( آقایان سیف و حیدری) و نیز سهامداران موسسات مالی،که موجب سلب اعتماد عمومی شده اند، می باشیم تا بواسطه برگزاری دادگاه و در نهایت صدور حکم رد مال ومحکومیت عاملان بحران موسسات مالی بتوانیم به مطالبات کامل خود که شامل اصل سپرده ، سود توافقی طبق قرارداد منعقده و خسارات تاخیر تادیه می باشد، دست یابیم.

پرونده سکه ثامن را به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی ارجاع دهید

در حالیکه پرونده های مفاسدی چون کمیا خودرو با بیش از 1100 نفر شاکی و 11 میلیارد بدهی و خیریه قم با 660 نفر شاکی و 25 میلیارد بدهی در دادگاه های ویژه مفاسد اقتصادی قوه قضائیه بررسی می شوند، پرونده سکه ثامن که عاملان آن متهم به پولشویی و کلاهبرداری می باشند و نزدیک به 4000 شاکی با بدهی 500 میلیاردی دارد می بایست در دادگاه های عمومی این قوه بررسی شود. در حالیکه متهمین این پرونده مصداق بارز مفسدان اقتصادی می باشند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای رئیسی، رئیس محترم قوه قضائیه، می خواهیم تا با بررسی موضوع دستور به ارجاع پرونده به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی دهند.

به پرونده طلای شادی رسیدگی کنید

صاحب طلافروشی شادی با اخذ مبالغی از مردم و مدتی پرداخت سود به آنها متواری شده بود که با شکایت صدها مالباخته توسط اداره آگاهی شیراز دستگیر شد. باگذشت 16 ماه از تشکیل پرونده مجموعه طلای شادی، هنوز اقدام خاصی از سوی دادگاه این پرونده صورت نگرفته است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم قوه قضائیه می خواهیم ضمن دستور پیگیری سریع پرونده جهت پرداخت اصل و خسارات وارده بر مالباختگان ، کارشناسی اموال منقول و غیر منقول نامبرده و محاکمه وی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، دادگاه ویژه ا ی برای پرونده مذکور تشکیل شود.

قراردادهای سایپا دیزل پس از بهمن96 را شفاف سازی کنید

شرکت خودروسازی سایپا دیزل از آذر ماه 95 تا ابتدای سال 96 با ارائه طرح نوسازی ناوگان فرسوده از بیش از 3000 نفر متقاضیان ثبت نام نمود . پس ازگذشت ۱۵ ماه از شروع ثبت نام، این شرکت در اسفندماه96 اقدام به خرید ۳۲۰۰ دستگاه ولوو،از کشور سوئد نمود. در حالیکه اولویت تحویل با متقاضیان سال 95 بود، تنها تعداد اندکی از خودروها به ثبت نام کنندگان این سال تحویل شد و بخشی از مابقی آن به ثبت نام کنندگان سال 96 و 97 تعلق گرفت. نکته اینجاست که در بهمن ماه 96 سایت فروش برای عموم بسته شد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از دستگاه های نظارتی خواستار روشن شدن موارد زیر هستیم: 1-شفاف سازی قرارداد سایپادیزل با طرف سوئدی 2- علل رعایت نکردن نوبت در تحویل کامیون ها 3-شفاف نمودن قراردادهایی که با وجود بسته بودن سایت فروش برای عموم ،در سال 97، با افرادی خاص بسته شده است!

خودروهاى دپو شده در گمركات را ترخیص کنید

عدم ترخيص خودروهای دپو شده در گمرکات کشور موضوعى است كه وارد سومين سال خود ميشود،در حالى كه در اين سال ها چندین مصوبه در مورد ترخيص این خودروها از طرف هیئت وزیران صادر شده،اما به سرانجام نرسيده است. متاسفانه بخشى از این خودروها با بسته شدن یک شبه سایت ثبت سفارش و بلاجبار با قرار دادن واردکنندگان در کانال پر ریسک و پر هزینه از پیش تعیین شده قرار دارند كه به دستور بازپرس کارکنان دولت توقیف شده اند. با توجه به این موضوع که مالکین اصلی و خريداران این خودروها متضمن فرایند اجرای قانون اعم از صدور و تمدید و تخلف سازمان دهی شده در سازمان توسعه و تجارت نمی توانند باشند. لذا ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم قوه قضائیه تقاضا داریم در جهت کمک به آرامش روانی و معیشتی مردم و ساماندهی بازار آشفته خودرو و کاهش قیمت ها و جلو گیری از حیف و میل شدن سرمایه ملی کشور (اکثریت این خودروها توسط احاد جامعه پیش خرید شده اند)و همچنين جلو گیری از تشکیل هزاران پرونده قضایی،مساعدت نموده و دستورات لازم جهت ترخیص این خودروها را مبذول فرمایند.

حقوق و موظفی اساتید دانشگاه آزاد و دولتی را یکسان کنید.

میزان حقوق دریافتی یک استاد دانشگاه آزاد با سابقه ای مشخص کمتر از استادی است که با همان سابقه در دانشگاه دولتی مشغول به خدمت است. این در حالیست که موظفی استادیار دانشگاه آزاد پنج واحد بیشتر از استادیار دانشگاه دولتی است. این اختلاف ها موجب می شود تا انگیزه خدمت این قشر فرهیخته ناخودآگاه تحت تاثیر قرار بگیرید. ما امضاء کنندگان این مطالبه از مجلس شورای اسلامی خواستار تصویب قانونی درجهت یکسان سازی حقوق و موظفی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاهای دولتی هستیم.

مسئولینی که فرزندانشان خارج نشین هستند راعزل کنید

همانطور که می دانید درحال حاضر فرزندان برخی از مسئولین ، مدیران دولتی و کشوری ،به دلایل مختلف،در خارج ازکشور به سر می برند . تجربه تلخ چهل ساله نشان داده است که حس حمایت از فرزند بر روی تصمیمات بعضی از مدیران و مراودات آنها با مقامات کشورهای میزبان تاثیر گذار بوده است. این مشکل زمانی دو چندان می شود که فرزند/ فرزندان نامبردگان درکشورهای متخاصمی چون انگلیس و آمریکا به سر برند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با تصویب قانونی مسئولینی را که فرزندانشان در کشورهای متخاصم زندگی می کنند، عزل کرده و شرط گرفتن مسئولیت از مدیرکل به بالا ،در جمهوری اسلامی، زندگی خانواده درجه1 در ایران باشد.

با تصویب قانونی در زمینه رسیدگی به حقوق معلمین مدارس غیرانتفاعی از حقوق آنها دفاع کنید

با توجه به اینکه مدارس غیرانتفاعی بخش قابل توجهی از آموزش کشور را بر عهده دارند، متاسفانه هیچ قانون مشخصی برای وضعیت درآمد و مزد آنها وجود ندارد. با اینکه متوسط ساعات کاری معلمان در این مدارس بیش از معلمان در مدارس دولتی می باشد، اما میزان درآمد آنها کمتر از حقوق معلمان دولتی است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با تصویب قانونی در مورد نحوه تعیین حقوق معلمان در مدارس غیرانتفاعی از حقوق این قشر دلسوز دفاع نمایند.

قبول شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه سال 96 را از بلاتکلیفی خارج کنید

تعداد زیادی از قبول شدگان آزمون استخدامی سال 96 قوه قضاییه ، با گذشت بیش از 18 ماه از اعلام قبولی ، همچنان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برند و هیچ اطلاعی در مورد اینکه چه زمانی می توانند کار خود را شروع کنند، به آنان داده نشده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از روسای محترم جمهور و قوه قضائیه می خواهیم تا با بررسی این مساله ، حدود 7200 نفر از قبول شدگان این آزمون را از بلاتکلیفی خارج سازند.

شغل لوکوموتیورانی را در ردیف مشاغل سخت و زیان آور قرار دهید

با توجه به شرایط حساس لوکوموتیو ران ها چه در جابجایی مسافر و چه در جابجایی کالاهای خاص، ما امضاء کنندگان این مطالبه از مدیر عامل محترم راه اهن ج.ا.ا. می خواهیم تا شغل لوکوموتیو رانی در ردیف مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد.

برای نمایندگان خائن به بیت المال اشد مجازات را در نظر بگیرید

چنانچه مستحضرید، برخی نمایندگان مجلس برای حضور در دور بعد، بخاطر مسائل مالی ردصلاحیت شده‌اند، با توجه به زشتی مضاعف خیانت مالی مسئولان در نظام اسلامی و ضرورت احیا و ارتقای اعتمادعمومی به خانه ملت، از شما قویا می خواهیم اسناد و مدارک مالی نمایندگان ردصلاحیت شده را از شورای نگهبان دریافت و برای خائنان به بیت المال، اشد مجازات را از دادگاه درخواست کنید. محاکمه سریع و علنی این افراد و اجرای فوری احکام آنها، خواست عموم مردم نجیب ایران است

فیش دریافتی های مدیران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد را منتشر کنید

رشد افسارگسیخته تورم در یکسال اخیر موجب کاهش هنگفت ارزش حقوق و دستمزد اقشار مختلف از جمله اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شد. این امر پی گیری های متعدد این قشر فرهنگی را برای تعدیل دستمزد به همراه داشت که متاسفانه تاکنون هیچگونه پاسخ روشنی به خواسته به حق آنان داده نشده است. پاسخگو نبودن مدیران ارشد سازمان مرکزی موجب می شود تا این فرضیه قوت بگیرد که آنان به دلیل مکفی بودن دریافتی های خود، هیچگونه تصوری نسبت به وضعیت سخت معیشتی اساتید دانشگاه ندارند. ما اساتید دانشگاه آزاد از روسای هیأت امناء و دانشگاه آزاد اسلامی تقاضا داریم تا براساس قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، دریافتی های سه ماهه اخیر مدیران سازمان مرکزی برای عموم منتشر گردد.

رسیدگی به طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت را به طرفداران وکلا نسپارید

طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت در اسفند ماه سال 96 با هدف رفع انحصار از بازار خدمات حقوقی در مجلس اعلام وصول شد که تا کنون راه بجایی نبرده است. در چند ماه گذشته مشخص شد علت اصلی عدم پیشرفت این طرح، صدور پروانه وکالت برای منشی کمیسیون حقوقی مجلس بود که برخلاف نص صریح قانون اساسی اتفاق افتاده بود. پس از برکناری ایشان، مسئولیت کمیته رسیدگی این طرح، به نماینده ای واگذار شده که ایشان هم از کانون وکلا پروانه وکالت گرفته و برای اظهارنظر درباره این طرح، تعارض منافع دارد. ما امضاء کنندگان این مطالبه خواستار سپردن بررسی طرح جامع آموزش و پذیرش وکالت به نماینده ای هستیم که خودش پروانه وکالت نگرفته و منافع شخصی در استمرار انحصار و محدودیت در صدور پروانه وکالت نباشد.

میزان متعلقات مستمری کارگران بازنشسته را با کارمندان بازنشسته تامین اجتماعی متناسب کنید

با عنایت به ماده 96 قانون تامین اجتماعی مبنی بر مکلف بودن این سازمان به پرداخت کلیه مستمری های بازنشستگی کارگران با توجه به افزایش هزینه ها و با نظر هیات وزیران، ما کارگران بازنشسته این سازمان از سازمان تامین اجتماعی و همچنین هیات محترم وزیران خواستار اجرای ماده مذکور و متناسب سازی در پرداخت متعلقات مستمری با کارکنان بازنشسته سازمان هستیم.

بند یک مصوبه سال 90 شورای عالی سازمان اداری و استخدامی را اجرایی کنید

شورای عالی سازمان اداری و استخدامی کشوردر سال 96 با ابلاغ مصوبه ای به وزارت علوم در خصوص عدم امکان پذیرش دانشجو در موسسات آموزش علمی و کاربردی کشور موجبات تعطیلی بیش از 400 مرکز وابسته به دستگاه های اجرایی را فراهم آورد. علاوه بر این، اجرای مصوبه مذکور منجر به بیکاری بیش از 30 هزار نفر از کارکنان با سابقه این موسسات شد. با عنایت به مصوبه شماره/90/206 30743 شورای عالی اداری در مورد ضوابط و نحوه ساماندهی مؤسسات آموزشی و پژوهشی دستگاههای اجرایی مورخ 30/11/90 ، ما امضاء کنندگان این مطالبه خواستار اجرای بند یک این مصوبه مبنی بر ساماندهی تجهیزات و نیروی انسانی مؤسسات مورد اشاره توسط وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشیم.

مجموع ناخالص پرداختی سال گذشته نمایندگان مجلس را اعلام کنید

با عنایت به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ما امضاء کنندگان این مطالبه از مجلس شورای اسلامی در خواست داریم تا مجموع ناخالص پرداختی سال 97 هر یک از نمایندگان در معرض آگاهی عموم قرار گیرد.

استاندار خوزستان را عزل کنید

طی روزهای اخیر سیل ویرانگر، استان خوزستان را در نوردید و خسارت سنگینی را به مردم این استان تحمیل و موجب تخریب منازل مسکونی،تاسیسات زیربنایی و اراضی کشاورزی و باغات شد. لیکن، علی رغم وضعیت بحرانی حاکم بر این استان ، با کمال تاسف ، در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱ استاندار خوزستان با لحنی پرخاشگرانه و ادبیات سخیف ضمن طرح اتهامات ناروا نسبت به شهروندی که در معرض شدید ترین فشارهای روحی و روانی ناشی از سیل ویرانگر قرار گرفته، به وی توهین و با الفاظی که دور از شان یک مقام مسئول و کارگزار ارشد در دولت جمهوری اسلامی است، موجبات جریحه دار شدن افکار عمومی و سو استفاده معاندان نظام و کشور را فراهم نمود. لذا،عزل وی از سمت استانداری خوزستان مورد درخواست ما امضا کنندگان به شرح ذیل است؛ مقتضی است، حسب حقوق شهروندی ضمن موافقت با این درخواست و مطالبه عمومی ، سریعا نسبت به عزل وی اقدام نمایید تا آرامش و امنیت بار دیگر در این فضای بحرانی و ملتهب حکمفرما در استان خوزستان حاکم شود.

معدن بوکسیت تاش رابراساس قانون و حفظ حقوق عامه تعطیل کنید.

معدن بوکسیت تاش در کوه شاهوار و در رشته کوه های البرز واقع شده و زیستگاهی حساس و تاثیر گذار بر اقلیم منطقه می باشد. متاسفانه علی رغم گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مبنی بر مخاطرات شدید زیست محیطی این معدن و نداشتن مجوز محیط زیستی در سال ۱۳۸۹ و تخلف واضح معدن از تنها استعلام اداره کل منابع طبیعی ، بهره برداری غیر اصولی بدون طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم به ویژه در مناطق دارای محدودیت و ممنوعیت، تغییر شبکه هیدرولوژی منطقه، پایبند نبودن به تعهدات(از سال ۱۳۹۰ تاکنون) ،گزارشات متعدد ادارات دولتی(سازمان اب منطقه ای وادارات کل محیط زیست ومنابع طبیعی استان سمنان)و نگرانی شدید مردم منطقه نسبت به منابع آب، منابع طبیعی، محیط زیست و منظر گردشگری و چالش های مخاطره انگیز آن ، دولت هیچ اقدامی نسبت به تعطیلی معدن مذکور ننموده است. لذا از جنابعالی می خواهیم دستور پیگیری و تعطیلی معدن بوکسیت تاش را ابلاغ نمایید

به تعهدات خود درباره دانش آموختگان سلامت دهان عمل کنید

در سال 94 وزارت بهداشت برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز خود در مراکز بهداشت مناطق محروم رشته ای تحت عنوان تکنسین سلامت دهان را به رشته های موجود خود در دفترچه کنکور سراسری اضافه نمود. متقاضیان پس از قبولی در این رشته متعهد شدند تا به مدت سه برابر دوران تحصیل دو ساله خود در محل هایی که دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تعیین کند، خدمت نمایند. نکته اینکه درحال حاضر باتوجه به فارغ التحصیل شدن دانش آموختگان، وضعیت گذراندن طرح تعهدخدمت در ابهام قرار دارد و دانش آموختگان دروضعیت بلاتکلیف به سر می برند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزارت بهداشت می خواهیم تا به تعهدات خود عمل نموده و برای فارغ التحصیلان این رشته تعیین تکلیف کند.

نوع فعالیت اعضای هیات مدیره و کمیسیون عالی سوانح راه آهن ج.ا.ا را شفاف سازی کنید

با توجه به شاعبه فعالیت برخی از اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن ج.ا.ا ، اعضای هیات مدیره و همچنین معاونین فنی این مجموعه بصورت مستقیم و یا با واسطه در شرکت های خصوصی حوزه راه آهن و احتمال بروز تعارض منافع ، اینجانبان کارکنان خانواده راه آهن ج.ا.ا خواهان بررسی و شفاف سازی فعالیت نامبردگان می باشیم.

مشکلات سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولین را مرتفع سازید

در سال های گذشته شهرداری تهران سامانه ای تحت عنوان حمل و نقل جانبازان و معلولین را با هدف سهولت در تردد آنها راه اندازی کرد که در حال حاضر این سامانه حدود 4000 عضو دارد.اخیرا سامانه مذکور دارای افت ها و کمبودهایی شده است که عبارتند از: - نبود بودجه کافی جهت خرید ، تعمیر و نگهداری خودروهای مناسب سازی شده برای معلولان و جانبازان. - عدم تخصیص خودروی سواری برای نابینایان و در نتیجه محدود شدن سرویسهای نابینایان از طرف مسئولین سامانه. ما امضا کنندگان این مطالبه از رئیس محترم شورای شهر تهران خواهان رسیدگی و بررسی مشکلات ذکر شده می باشیم.

تعرفه های نظام مهندسی را همگام با تورم افزایش دهید

میزان تعرفه خدمات مهندسان در حوزه طراحی و نظارت با تورم همگام نیست ؛ این امر موجب بوجود آمدن معضلات مالی زیادی برای مهندسان این حوزه شده است. در حالی که تعرفه درنظرگرفته شده کفاف زندگی مهندسان را نمی دهد، برخی از آنها ،برای تامین مخارج خود و جذب بیشتر ، تخفیف های 50 درصدی و گاهی60 درصدی به کارفرمایان می دهند. ما مطالبه کنندگان از روسای سازمان نظام مهندسی کشور درخواست داریم تا افزایش تعرفه ها را با توجه به افزایش تورم برای مهندسان لحاظ نماید.

تمامی مراحل استخدامی آموزش و پرورش را شفاف کنید

متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش با نوعی عدم شفافیت در این نهاد روبرو هستند بدین صورت که داوطلب پس از گذراندن آزمون استخدامی و انجام مصاحبه، امکان دسترسی به نمره کتبی و همچنین ریز نمرات مصاحبه خود و رقبایش را ندارد. طبعا شفافیت در کلیه روندهای سنجش موجب می شود تا شائبه تخلف کمرنگ شود. ما امضاء کنندگان این مطالبه خواستار اصلاح قوانین استخدامی آموزش و پرورش به منظور ایجاد شفافیت در کلیه روندهای آزمون اسنخدامی و فراهم شدن زمینه دسترسی رقبا به اطلاعات رقابتی یکدیگر هستیم.

شرکت آذویکو را ملزم به تعهدات خود در تحویل خودروی MGکنید

شرکت صنعت خودروی آذربایجان(آذویکو) در فاصله اردیبهشت تا تیرماه سال 97 اقدام به پیش فروش قطعی خودروی MG360 به بیش از 5 هزار نفر متقاضی نمود. با اعمال تحریم ها بر صنعت خودرو حواله داران بیم آن داشتند تا مبادا شرکت نتواند به تعهدات خود عمل نماید اما شرکت آذویکو به آنان اطمینان داد که تحریم ها هیچ اثری بر روند تحویل خودروها نداشته و علت را وجود انبوه قطعه در انبارهای شرکت به میزان بیش از پیش فروش ها عنوان کرد. حال این شرکت با گذشت بیش از یکسال از موعد تحویل خودروها و پاسخگو نبودن به حواله دارن در جدیدترین اظهار نظر خود اعلام کرد هیچ خودرویی را تحویل نخواهد داد و حواله‌داران می‌توانند از خرید خود انصراف دهند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزارت صمت مي خواهيم تا شركت آذويكو را مجبور به عمل به تعهدات خود کرده و خسارت پيش خريداران را نیز پرداخت نماید.

پروژه احداث سد معشوره را اجرایی کنید

مطابق آن‌چه که در شناسنامه‌ی طرح اولیه سد آمده، معشوره سد بتنی دوقوسی با ارتفاع ١١٤ متر می باشد. احداث این سد منجر به آب رسانی به ٣٦ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان می‌شود. علاوه بر این منجر به ایجاد ١٢ هزار شغل ،به صورت مستقیم و غیرمستقیم، برای مردم منطقه می گردد و همچنین توسعه صنعت گردشگری و جلوگیری از پدیده‌ی فرونشست زمین در کوهدشت را در پی خواهد داشت. ما مردم لرستان ،بویژه مردم کوهدشت و رومشکان، از وزیر محترم نیرو می خواهیم تا با اجرای پروژه سد معشوره با مختصات اولیه موجبات آبادانی این بخش از استان لرستان را فراهم آورند.

در مورد گم شدن نیم دیگر سهام عدالت تخصیصی به مشمولان شفاف سازی کنید

در سال 85 دولت نهم دراقدامی تسهیلات بخشی از سهام شرکت های دولتی عمدتا پرسود را ،با هدف کمک به اقشار کم درآمد جامعه، به این قشر اختصاص داد و نام آنرا سهام عدالت گذاشت. پس از آن به هر خانوار ،که مجموعا 49 میلیون ایرانی می شد، 1 میلیون تومان سهام تعلق گرفت و بنا بود تا مبالغ مذکور از طریق سود همان سهام در عرض مدت 10 سال تسویه گردد. اما 10 سال بعد ،در زمان دولت یازدهم ، دولت ادعا کرد تاکنون حدود نیمی از این مبلغ تسویه شده و افرادی که مایل به ادامه این روند هستند می بایست مبلغی حدود 500 هزار تومان به خزانه دولتی واریز نمایند که در صورت عدم تمایل به مرور زمان از سود سهام آنان کسر خواهد شد. این در حالیست که دولت در سال های بعد به جای تسویه کامل سهام عدالت مشمولان، اقدام به واریز مبلغ اندکی سود سهام به آنان نمود و با این روش نیمی از سهام عدالت سهامداران حذف شد. به گونه ای که امروزه ارزش سهام آزاد شده هر سهام‌دار به جای 14 میلیون، چیزی حدود 7 میلیون تومان است و اگر ارزش تقریبی نیم دیگر سهام مشمولان را محاسبه کنیم به رقمی حدود 350 هزار میلیارد تومان می رسیم. ما امضاء کنندگان این مطالبه از روسای محترم دیوان محاسبات کل کشور و سازمان خصوصی جنابان عادل آذر و دکتر صالح می خواهیم تا با بررسی موضوع مشخص شود نیم دیگر سهام 49 میلیون ایرانی چه شده است ؛ همچنین خواستار بازگردندان مبلغ مذکور به سهامداران می باشیم.

سازمان غذا و دارو را ملزم به تمکین از حکم دیوان عدالت درباره مجوز داروخانه کنید

محدودیتها و شرایط زیاد و سخت برای صدور مجوزهای تاسیس داروخانه باعث شده از یکسو تعداد زیادی از دانش آموختگان داروسازی بیکار بمانند و از سوی دیگر، مجوز داروخانه در بازار قیمت نجومی پیداکند. برای حل این معضل، دیوان عدالت اداری شرط حریم و حد نصاب جمعیت را از شرایط صدور مجوز داروخانه ها حذف کرده است؛ اما متاسفانه سازمان غذا و دارو به این حکم دیوان عدالت اداری تمکین نمی کند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم قوه قضائیه می خواهیم همچنان که در معارفه خود بر تبعیت همه از حکم قانون تاکید کردند، مسئولان سازمان غذا و دارو را مجبور کنند با تمکین به حکم دیوان عدالت اداری، شرط حریم و حد نصاب جمعیت را از صدور مجوز داروخانه ها حذف کنند.

با بازگرداندن دست مزدهایتان به صندوق دولت، از حقوق معلمان عزیز کشور حمایت کنید

با توجه به اینکه مشخص شده است هزینه سریال شهرزاد از محل دارایی معلمان در بانک سرمایه تامین و پرداخت شده است، ما امضاء کنندگان این مطالبه از بازیگران این سریال پرمخاطب می خواهیم تا به احترام تمام معلمان ایران، حقوقی را که از تهیه کننده این سریال دریافت کرده اند به صندوق دولت بازگردانند تا صرف معلمان عزیر کشور شود.

از انتقال آب کارون به سایر استان ها جلوگیری کنید

جانمایی صنایع آب بر در فلات مرکزی و دور بودن آن از دریا موجب شده است تا کارخانه ها برای تأمین آب مورد نیازشان از طرح های انتقال آب در چندین کیلومتر دورتر از محل استقرار خود بهره گیرند. تاکنون چند طرح از سرشاخه های رود کارون ،به بهانه تأمین آب شرب برای مردم شهرهای کویری و نیمه کویری، صورت گرفته که تمام آنها به مصرف صنایع آب بر رسیده است. در سال های اخیر نیز سازمان بازرسی کل کشور این موضوع را خلاف قانون دانست. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم قوه قضاییه درخواست داریم وفق دستورالعمل صیانت از حقوق عامه دستور دهند تا از طرح های انتقال آب از سرشاخه های رود کارون جلوگیری به عمل آید تا دوباره شاهد خشکی این رود مهم و استراتژیک نباشیم. همچنین پیشنهاد اینجانبان این است تا صنایع مذکور با شیرین کردن آب از خلیج فارس و انتقال آن به کارخانه ها، آب موردنیاز خود را تامین نمایند.

هردو شیوه اموزشی_پژوهشی واموزشی کارشناسی ارشد پیام نور را در دستور کار قرار دهید

حدود یک سال است دانشگاه پیام نور شیوه صرفاً پژوهش محور ،که در آن دانشجویان برای اخذ مدرک فارق التحصیلی ملزم به ارائه پایان نامه می باشند، را برای تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد خود در نظر گرفته است. این در حالیست که در گذشته این دانشگاه از دو شیوه پژوهش محور و آموزش محور بهره می برد و در آن دانشجویان به دلخواه خود یکی از این دو روش را انتخاب کرده و به تحصیل ادامه می دادند. با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان تحصیل در این دانشگاه شاغل بوده و زمان زیادی برای ارائه پایان نامه ندارند و یا به دلیل دوری مسافتشان از دانشگاه صرفا به دلیل غیر حضوری بودن دروس، دانشگاه پیام نور را انتخاب کرده اند، ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم دانشگاه پیام نور می خواهیم تا هر دو شیوه مجددا در دستور کار قرار گیرد.

بذرپاش را از ریاست دیوان محاسبات خلع کنید

همانطور که در رسانه ها هم آمده است آقای مهرداد بذرپاش در حالی بر مسند ریاست دیوان محاسبات قرار گرفته است که نه تحصیلات مرتبط و نه حداقل سابقه را برای این جایگاه دارا می باشد. این در حالیست که منتخبین دیگری هم بودند که از نظر قانون حائزدو شرط مهم بالا بودند و به دلایلی نامعلوم انتخاب نشدند. با انتخاب ایشان بیم آن می رود تا مجددا بزرگترین سازمان نظارتی کشور ناکارآمد اداره شود و بار دیگر حقوق مردم نادیده گرفته شود. لذا ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای پژمانفر ؛ رئیس محترم کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با ورود آنی به این موضوع از بروز فاجعه ای دیگر جلوگیری کنند.

دروس ترم بهمن ماه 98 دانشگاه ها را در تابستان 99 به صورت حضوری برگزار کنید

باتوجه به اتفاق نظر دانشجویان و اساتید دانشگاه ها بر ناکارآمدی آموزش مجازی و عدم دسترسی برخی از دانشجویان به بستر مناسب اینترنت و نبود ابزار لازم جهت ورود به کلاس های مجازی و همچنین به دلیل پرداخت شهریه جهت تحصیل و دریافت خدمات آموزشی حضوری،از وزیر محترم علوم و تحقیقات و فناوری و همچنین رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی درخواست داریم ضمن در اولویت قرار دادن سلامت دانشجویان و اساتید محترم، جنبه کیفیت خدمات آموزشی و تحصیلی را نیز مد نظر قرار دهند. لذا خوهشمند است با تجدید نظر در این زمینه نسبت به برگزاری مجدد ترم بهمن 98 در تابستان99 به صورت حضوری ، با حفط انتخاب واحد ترم بهمن و محفوظ ماندن شهریه آن، اقدام فرمایید.

طراحی و ساخت خودرو را به ارتش و سپاه بسپارید

امروزه بر همگان واضح است که صنعت خوردو به دلیل مدیریت ناکارآمد و فساد تبدیل به نماد عقب ماندگی صنعتی کشور شده است و هزینه سنگین مالی و جانی آن بر دوش مردم است. با توجه به مدیریت مؤثر و جهادی ارتش و سپاه در حوزه های صنعتی-دفاعی، ما امضاء کنندگان این مطالبه از این دو نهاد نظامی تقاضا داریم در حوزه طراحی و ساخت خودرو نیز ورود کنند.

شفافیت آرای نمایندگان مجلس را به تصویب کنید

براساس آمارهای بدست آمده از مجلس متاسفانه تعدادی از نمایندگان با وجود حضور در صحن نسبت به تصویب برخی از قوانین و مقرارت بی تفاوت عمل می کنند وبه آن رأی نمی دهند و حتی ازدادن رای ممتنع نیز دریغ می‌کنند. این درحالیست که اسامی نامبردگان بر مردم پوشیده است. دانستن رای نمایندگان منتخب ملت در مجلس کمترین حقوق شهروندی هر شهروند، است. چه اینکه پایه و اساس مردم‌سالاری، نظارت مردم بر حاکمان و نمایندگان خویش است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم مجلس می خواهیم تا با تصویب لایحه ای با موضوع شفافیت آرای نمایندگان مجلس، مردم را در تحقق این حق یاری نماید.

علت قیمت گذاری های عجیب خودروهای پیش فروش شده سایپا را شفاف سازی کنید

در شهریورماه سال گذشته، شرکت خودروسازی سایپا اقدام به ثبت نام خریداران برای فروش برخی از خودروهای خود نمود و زمان تحویل آنها را ،به دلخواه خریدار ، بین ماه های آذر تا اسفند 97 و اردیبهشت تا تیر 98 تعیین کرد. انتظارمی رفت این شرکت برای تمام ماه های تحویل رویه یکسانی را درنظربگیرد درحالیکه سایپا برای خودروهای تحویلی ماه های آذر و دی97 به قیمت قدیم،بهمن واسفند97 با تخفیف واردیبهشت تا تیر 98باقیمت جدید دعوتنامه صادر کرد! همچنین این شرکت درطرح فروش فوری معین کرده بود خودروهای خود را به قیمت روز و با موعد تحویل ۳۰ روزه به فروش می رساند درحالیکه طبق اعلام جدید این شرکت خودروهای پیش فروش اردیبهشت 60 روزه تحویل خواهد شد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از شورای رقابت می خواهیم تا با شفاف سازی این موضوع اولا مشخص شود با چه منطقی قیمت پیشفروش بامدت انتظار ۷ ماه با قیمت فروش فوری برابری میکند؟ و ثانیاً خودروهای تحویل پس از ما های آذر و دی را نیز به قیمت این ماه ها بفروشد.

اسامی نمایندگان حامی نماینده سراوان را اعلام کنید

بعد از انتشار فیلم حضور آقای درازهی در گمرک و تلاش ایشان برای ارتباط آن موضوع به اختلافات قومی مذهبی، تعدادی از نمایندگان مجلس، در حمایت از نماینده مردم سراوان، از نمایندگان دیگر امضاجمع آوری و خواستار عذرخواهی و استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی شدند. ما امضا کنندگان این مطالبه از رئیس مجلس شورای اسلامی می خواهیم اسامی نمایندگان حامی آقای درازهی را برای اطلاع عموم منتشرکنند.

از حقوق سهامداران شرکت صنایع راهسازی و معدن ایران دفاع کنید.

ما جمعی از سهامداران شرکت صنایع راهسازی و معدن ایران در سال 1384 بواسطه تبلیغات صدا و سیما و از طریق پذیره نویسی بانک تجارت اقدام به خرید سهام شرکت مذکور نمودیم. طبق وعده ها قرار بود با وارد شدن شرکت در بورس،پس از 3 سال، سود سهامداران نیز به صورت سالانه پرداخت شود. این در حالیست که نه تنها این شرکت در زمان مقرر وارد بورس نشد بلکه هم اکنون از ارائه توضیحات و چرایی نپرداختن سود به سهامداران نیز سر باز می زند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم قوه قضائیه در جایگاه مدعی العموم می خواهیم تا از حقوق دست رفته سهامداران دفاع نمایند.

فرآیند تسریع در شرکت سایپا را حذف کنید

شرکت خودروسازی سایپا برای مشتریانی که تحویل خودروهایشان به تاخیر افتاده است امکانی با عنوان "فرآیند تسریع" در نظر گرفته تا به موجب آن افراد با مراجعه به امور مشتریان شرکت و تکمیل فرمی تحت این عنوان و دریافت فاکتور، در مدت زمان یک تا دو هفته خودروی خود را تحویل بگیرند. این اقدام دارای ایرادهایی است : 1- با توجه به اینکه مشتریان جهت تکمیل فرم می بایست تنها به دفتر مرکزی مراجعه کنند، بنابراین تنها مشتریان تهرانی و اطراف تهران می توانند از این امکان برخوردار شوند.2- این اقدام موجب تضییع حقوق افراد می شود زیرا فرآیند فاکتور شدن خودروها برای پیش ثبت نام ها بر اساس تکمیل وجه و برای فروش های فوری بر اساس تاریخ ثبت نام میباشد که با وجود فرآیند تسریع ، فرآیندهای قبلی دچار اختلال شده و نوبت دهی واقعی اجرا نخواهد شد. 3- فرم تسریع دارای ابهاماتی است از جمله اینکه تمام افراد مراجعه کننده واجد شرایط فاکتور دریافت نمی کنند. علاوه بر این، اینگونه اقدامات ممکن است شائبه صدور فاکتورهای غیرقانونی برای افرادی خاص را بوجود بیاورد . ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای رحمانی وزیر محترم صمت خواستار حذف این فرایند و بازگشت آن به روال عادی گذشته می باشیم.

یارانه را به نرخ روز پرداخت کنید

ارزش هر دلار هنگام تصویب قانون یارانه ها حدود هزار و دویست تا 1500 تومان بود . در آن زمان هر فرد به طور تقریبی معادل چهل دلار یارانه دریافت می کرد. علیرغم افزایش تورم درکشور، که بالتبع افزایش دلار را نیز به همراه داشته است، تا به امروز شاهد هیچگونه افزایشی برای میزان یارانه دریافتی خانواده ها نبوده ایم، با توجه به اینکه ارزش یارانه دریافتی امروز برابر با 3 دلار است. این درحالیست که بخش عمده ای از درآمد های دولت بواسطه فروش نفت و با ارز دلار صورت می پذیرد، پس به جرات می توان گفت این درآمد نسبت به گذشته بیشتر شده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای نوبخت رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه خواستار بررسی مجدد قانون پرداخت یارانه ها و ایجاد عدالت در این زمینه می باشیم.

در افزایش حقوق سال 99 کارگران تجدید نظر کنید

تصویب افزایش 21 درصدی حقوق کارگران تا حدی موجبات نارضایتی این قشر زحمتکش را در پی داشته است. شیوع ویروس کرونا در کشور موجب شده است تا وضعیت اقتصادی بیش از گذشته تحت تاثیر قرار گرفته و میزان تورم بار دیگر افزایش یابد. در این میان اقشار آسیب پذیر،از جمله کارگران، بیش از پیش متحمل سنگینی این بار شده اند؛ به طوریکه بنا بر گفته کارشناسان این میزان افزایش حقوق تنها جوابگوی نیمی از هزینه های زندگی این قشر است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم دیوان عدالت اداری ،حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، می خواهیم تا با بررسی موضوع نسبت به افزایش میزان حقوق کارگران تجدید نظر و اقدام عاجل فرمایند.

شوراهای شهر و شهرداریها را موظف به شفاف سازی عملکردهایشان کنید

براساس ماده 84 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شورای شهر، شهرداری و شرکتها و سازمان های وابسته به آنها موظفند به نحو مقتضی و در صورت امکان با راه اندازی پایگاه رایانه ای، زمینه اطلاع عموم مردم را به طور مستمر از مصوبات، تصمیمات، عملکرد، بودجه، هزینه و درآمد خود فراهم نمایند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر کشور می خواهیم تا در جهت شفاف سازی بیشتر عملکرد شوراها و شهرداری های کشور، نهادهای مذکور را موظف به اجرای این ماده نماید.

طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس را تصویب کنید

شفافیت آراء نمایندگان ، نماینده را مسئول می‌کند که پای حرف خود بایستد؛ این طرح مشخص می کند کدام نماینده به چه طرح هایی رای مثبت یا منفی داده و یا به چه طرح هایی اصلا رای نداده است. شفافیت آراء نمایندگان مشخص می کند نماینده ی هر شهر تا چه حد در مجلس فعال بوده و این فعالیت در چه راستایی بوده است؛ اینکه آیا به طرح های مثبت و سازنده رای مثبت داده است یا منفی و یا اساسا در مجلس حضور داشته است یا خیر؟ ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با تصویب این طرح موجب افزایش بیش از پیش اعتماد مردم به خود گردند.

به وضعیت مالباختگان صندوق علویه نیشابور رسیدگی کنید

صندوق علویه نیشابور در اسفند ۹۳ با 15 سال سابقه در ارائه تسهیلات، ورشکست و پس از مدتی کاملا تعطیل شد که بلاتکلیفی جمعیت زیادی از مردم نیشابور را به عنوان سپرده گزاربه همراه داشت. مالباختگان اقشار ضعیف و متوسط جامعه را تشکیل می دهند که با اعتماد به سابقه این صندوق و اکثرابه منظور دریافت تسهیلات جهت پر کردن بخشی از خلاء مالی خود اقدام به سپرده‌گزاری تمام سرمایه‌ خود کرده اند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از نهادهای مسئول تقاضای احقاق حقوق سپرده گزاران و بازگرداندن اعتماد به آن ها را داریم.

آزمون اصلح دانشگاه فرهنگیان را حذف کنید

ما جمعی از شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزش وپرورش در تیرماه 97 پس از قبولی درآزمون و انجام مصاحبه و گزینش به مدت یکسال دردانشگاه فرهنگیان مشغول به مهارت آموزی شدیم. حال پس ازقبولی دردوره سه ترمه دانشگاه فرهنگیان ، این دانشگاه ازما می خواهد تا در آزمون دیگری تحت عنوان آزمون اصلح ،که در اول شهریورماه برگزار می شود، شرکت کنیم. نکته اینجاست که آزمون فوق هنوز به تاییدشورای عالی آموزش وپرورش نرسیده وهیچ منبع وکتابی نیز برای آن معرفی نشده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رییس دانشگاه فرهنگیان می خواهیم تا با بررسی موضوع دستور به حذف این آزمون دهند.

طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس را مجدداً به شور بگذارید

تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منزله برداشتن گامی بزرگ در جهت شفاف سازی بیشتر نمایندگانی خواهد بود که با انتخاب و اعتماد مردم در این جایگاه قرار گرفته اند و مردم آنان را محرم و وکیل خود در اصلاح امور و آبادانی کشور دانسته اند. پس جای دارد تا در این اعتماد شک و شبهه ای بوجود نیاید. همانطور که می دانیم این طرح درمجلس انقلابی فعلی به شور گذاشته شد که متاسفانه با اختلاف چند رأی به تصویب نرسید. با توجه به همسو شدن بیشتر دولت منتخب و مجلس انقلابی در راستای مبارزه هرچه بیشتر با دیو فساد و همچنین در جهت شفاف سازی اقدامات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا پیش از انجام مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جناب آقای دکتر رئیسی بار دیگر طرح مذکور در صحن مجلس به شور گذاشته شود .

با مسببان پخش برخی از پیام‌های تبلیغاتی خلاف واقع در صداوسیما ربرخورد کنید

انتشار برخی از تبلیغات خلاف واقع در صداوسیما موجب تحمیل خسارات مالی بر مردم می شود ،که در شرایط اقتصادی کنونی اهمیت آن دو چندان می گردد. از مصادیق این تبلیغات می‌توان به داروهای تقویت و رفع سفیدی مو اشاره کرد که به‌طور گسترده در شبکه‌های صداوسیما تبلیغ می‌شود. ما امضاء کنندگان این مطالبه از دادستان محترم به عنوان مدعی العموم درخواست داریم تا با ورود به این مساله ، با مسببان، صادرکنندگان مجوز و پخش‌کنندگان اینگونه تبلیغات به شکل قاطع برخورد نمایند.

به تخلفات شرکت های تولیدکننده شیرخشک رسیدگی کنید

با توجه به اینکه شیرخشک جزو کالاهای اساسی و استراتژیک می باشد باید کمترین افزایش را داشته باشد ، به گفته مسولان وزارت بهداشت این افزایش حداکثر باید ۹ درصد باشد. شرکت های تولیدکننده مانند نان، اقدام به گران کردن این کالا طی دو بار در سال می کنند به طوریکه افزایش قیمت این شیرخشک از سال گذشته تا امروز حدود ٤۵ درصد بود. این افزایش چند مرحله ای موجب فشار بر خانواده ها در تامین مکمل غذایی نوزادان می شود . ما امضاء کنندگان این مطالبه از سازمان غذا و دارو می خواهیم تا با تخلفات شرکت های تولیدکننده شیرخشک مانند شرکت نستله ایران برخود جدی کند.

هنرمندان مشهور را از مشمولان معافیت مالیاتی خارج کنید

اخیرا دولت در اقدامی قابل تأمل تصمیم گرفته است تا در سال آینده تمام اهالی فرهنگ و هنر از جمله هنرمندان مشهور،سلبریتی ها، را از مالیات معاف نماید. پرواضح است که اغلب ناشران و کتابفروشان و اصولاً کسانی که در زمینه فرهنگ اشتغال دارند درآمدزایی چندانی نداشته و همواره سعی در حمایت از آنان بوده است. اما سوال اینجاست که چرا هنرمندان مشهوری که دستمزدهای میلیاردی دارند و رقم هر بار مزد عده ای از آنها شاید با مجموع حقوق و دستمزد 12و یا 24 ماه یک کارگر،که ملزم به پرداخت مالیات می باشد، برابری کند، می بایست از مالیات معاف شوند؟ ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با ورود به این موضوع از عملی شدن چنین اجحاف قانونی ممانعت نمایند.

اپراتور ایرانسل در عملکردش شفاف باشد

در حال حاضر اپراتور ایرانسل از معدود اپراتوهایی است که برای مصارف اینترنت ثابت و همراه هیچگونه گزارش و مدرکی دال بر ثبت مبلغ پرداخت شده، میزان شارژ مصرفی و باقیمانده از اینترنت را به اطلاع کاربر خود نمی رساند . این نبود شفافیت در ارائه گزارش از طرف اپراتور مذکور برای کاربران و بخصوص دفاتر و شرکت های قانونی، موجب شده است تا حسابرسان این شرکت ها در ارائه بی نقص اظهارنامه مالیاتی و اعلام دقیق هزینه های مصرفی و محاسبه میزان ارزش افزوده به سازمان امور مالیاتی دچار مشکل شوند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای آذری جهرمی وزیر محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات می خواهیم تا دستور فرمایند اپراتور ایرانسل نیز همچون سایر اپراتورها گزارش های خواسته شده را دراختیار کاربرانش قرار دهد.

مردم حق دارند بدانند

احتراما، نظر به اینکه تعداد قابل توجهی از داوطلبان مطرح و ذی منصب انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت نشده اند و همچنین مطابق قانون، این شورا حق اعلام عمومی دلیل عدم احراز صلاحیت داوطلبین را بدون اذن آنان ندارد. اولاً از داوطلبین محترم درخواست داریم تا چنانچه شورای نگهبان دلایل رد صلاحیت شان را به آنان بیان داشته به اطلاع مردم برسانند. ثانیاً شورای نگهبان در مواردی که قانون اجازه داده است دلایل رد صلاحیت داوطلبین را به اطلاع مردم برساند. ثالثاً داوطلبین به شورای نگهبان اجازه کتبی دهند تا دلایل عدم احراز صلاحیت آنها اعلام و به اطلاع عموم مردم برسد.

واگذاری کشت و صنعت مغان را متوقف کنید

شرکت کشت و صنعت دشت مغان بطور مشکوک و غیرشفافی درحال واگذاری است ما امضاکنندگان این مطالبه ازشما میخواهیم دستورفرمایید این واگذاری متوقف شود

کارکنانی که شروع تحصیلشان پیش ازابلاغ بخشنامه جدید وزارت نفت بوده را تعدیل کنید

شرکت نفت با ابلاغ بخشنامه ای برای تشویق کارکنان خود به ادامه تحصیل در دانشگاه ها، مزایایی تحت عنوان تعدیل مدرک فراهم نموده است بدین صورت که کارکنان مشتاق به ادامه تحصیل می توانند ،پس از پایان تحصیلات، با ارائه مدرک تحصیلی خود در مقاطع مختلف دانشگاهی از مزایایی همچون اضافه شدن حقوق برخوردار شوند. اخیرا بخشنامه دیگری ابلاغ شده است مبنی بر اینکه کارکنان این شرکت تنها یکبار می توانند از مزایای تعدیل برخوردار شوند. با توجه به اینکه شروع به تحصیل و فارغ التحصیلی ،تعداد کثیری از کارمندانی که برای بار دوم و یا سوم مدارک خود را تعدیل می کنند، پیش از ابلاغ بخشنامه جدید بوده و اینکه قانون عطف بماسبق نمی شود، خواهشمند است افراد مذکور را مشمول بخشنامه قبلی قرار داده و مدارک آنان را تعدیل نمایید.

از گران فروشی و فروش اجباری خودروسازان جلوگیری کنید

با عنایت به ماده۴ آیین نامه حمایت از مصرف کنندگان خودرو مبنی بر پیش فروش غیرقطعی خودروها ، قیمت تعیین شده براساس زمان تحویل مندرج در قرارداد محاسبه میگردد. در مصوبه اخیر دولت به تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۷ افزایش قیمت از تاریخ 31 مردادماه اعلام شده است. با توجه به ماده 4 قانون مدنی افزایش قیمت باید مربوط به قراردادهای پس از این تاریخ (21 دی ماه) باشد و عطف به ماسبق کردن قانون برای قراردادهای شهریور تا دی ماه امسال غیر قانونی و غیر شرعی است. ما امضا کننده گان این مطالبه از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکننده گان خواستار لغو افزایش قیمت برای قراردادهای پیش فروش خودرو تا دی ماه هستیم.

قانون تخفیفات سالیانه بیمه خودرو را تغییر دهید

طبق قوانین و دستورالعمل های بیمه، تخفیف سالیانه بیمه خودرو بجای اینکه بر اساس سوابق رانندگی به راننده خودرو تعلق گیرد، به خودرو تعلق می گیرد و بعد از انتقال مالکیت این حق بدون در نظر گرفتن سوابق رانندگی در اختیار مالک بعدی قرار می گیرد. از این رو نه تنها حقوق شهروندی رانندگانی که قانون مدار و محتاط هستند رعایت نمی‌شود ، بلکه مالک بعدی از حقوقی بهره‌مند میگردد که در بدست آوردن آن هیچ نقشی نداشته است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از سازمان بیمه مرکزی می خواهیم تا این قانون را اصلاح کند.

پرونده اعضا هئيت مديره نظام مهندسي فعلي و سابق استان آذربايجان شرقی را بررسي کنید

چنانچه مستحضريد اعضاي هئيت مديره سازمان نظام مهندسي بايد منافع همه مهندسان عضو را پيگيري كنند و از موقعيت خود در اين هيات براي ارجاع كار نظارت، اعطاي وام و ديگر امتيازات متعلق به اعضا به هيچ وجه سواستفاده نكنند. ما امضاكنندگان اين مطالبه از شما مي خواهيم دستور فرماييد هياتي از متخصصان بيطرف و امانتدار تشكيل شود تا با تحقيق از اعضاي نظام مهندسي استان آذربايجان شرقي، عملكرد اعضاي فعلي و سابق هئيت مديره نظام مهندسي استان آذربايجان شرقی را بررسي و نتيجه را بطور شفاف و صريح به جامعه مهندسي كشور گزارش کنند.

خودروهای پیش خرید شده را تحویل دهید

در مردادماه سال جاری شرکت ایران خودرو به مناسبت اعیاد قربان و غدیر براساس طرحی که آن را "عید تا عید" نامید، برخی از خودروهای خود را پيش فروش كرد و با دسته بندی آنها براساس نوع ، به مشتریان وعده داد تا خودروهای خود را در سه ماه پایانی سال تحویل بگیرند. هم اکنون موعد اولین گروه از خودروهای تحویلی فرا رسیده اما ایران خودرو به بهانه کمبود قطعات، درخواست افزایش قیمت به نرخ بازار را دارد و از تحویل خودروها امتناع می کند. این درحالیست که این شرکت از قبل خودروهای خود را پیش فروش کرده و مبلغ آن را دریافت کرده است و پرداخت هزینه های اضافی به بهانه های مختلف روا نیست. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست داریم تا با ورود به این مساله از تضییع حقوق پیش خریداران جلوگیری نماید.

سازمان نظام وظیفه را ملزم به اجرای رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری کنید

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری طی رای شماره ۲۰۷۱، تسری بخشنامه شماره 325؍2؍223 مورخ 22؍3؍1395 سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را ابطال کرد. لازم به ذکر است که مفاد این بخشنامه جزء شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه است و از این رو اهمیت بسیار بالایی برای داوطلبان کنکور دارد. اما متاسفانه ،با توجه به لازم الاجرا بودن آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از انتشار در روزنامه رسمی کشور، همچنان سازمان نظام وظیفه از اجرای رای دیوان خودداری می نماید. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم دیوان عدالت اداری می خواهیم تا با ورود به این موضوع سازمان نظام وظیفه را ملزم به اجرای رای مذکور نماید.

خودروهای پیش فروش شده MG را تعیین تکلیف کنید

شرکت صنعت خودروی آذربایجان(آذیکو) در فاصله اردیبهشت تا تیرماه سال جاری، به 6000 نفر از متقاضیان خودروی MG360 پیش فروش قطعی كرد. قائم مقام این شرکت، در زمان ثبت نام اعلام كرد تحریم ها در روند تحویل خودرو بی تاثیر بوده زیرا ما 10 برابر تعداد ثبت نام کنندگان قطعه وارد کرده ایم و در انبارهای شرکت موجود است. این درحالیست که هم اکنون این شرکت علت تحویل ندادن خودروها را عدم توانايي در واردات قطعه به علت تحریم ها اعلام كرده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزارت صمت مي خواهيم شركت آذيكو را مجبور كنند تا به قراردادهاي پيش فروش خود با مشتریان عمل کرده و خسارت پيش خريدكنندگان را پرداخت كند.

از نامزد های این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بانک اطلاعاتی تهیه کنید

با توجه به نزدیک شدن به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم شفاف سازی مالی و عملکردی نامزدهای انتخاباتی برای رای دهندگان، ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با تصویب قانونی تحت این عنوان، بانک جامعی از اطلاعات فردی و انتخاباتی نامزدها اعم از: منابع مالی افراد جهت تبلیغات انتخاباتی ، حزب یا احزاب پشتیبانی کننده از آنان ، عملکرد و سابقه کاری نامزدهای مربوطه و اقوام درجه یک آنها ،و اطلاعاتی از این قبیل ، را تحت نظارت شورای نگهبان در سایتی که بدین منظور راه اندازی می شود ،و یا فضای مجازی، قرار دهند.

اسامی افرادی را که در حوزه های انتخابیه نمایندگی مجلس مشمول اخذ وام شده اند را شفاف کنید

اخیرا بخشنامه ای پیرامون اختیارات جدید نمایندگان به بانک‌ها ابلاغ شده است که به موجب آن نمایندگان مجلس می توانند 100 نفر جهت اخذ وام ۱۰۰ میلیون ریالی از حوزه انتخابیه خود به بانک‌ها معرفی نمایند. اینکه این افراد چه کسانی هستند را هیچ فردی جز معرفی کننده از آن اطلاعی ندارد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس کل محترم بانک مرکزی می خواهیم تا جهت رفع شائبه انتخاباتی بودن این اقدام، اسامی معرفی شدگان به بانک ها را به صورت شفاف در معرض عموم قرار دهند.

در حق متقاضیان و مالکین مسکن مهر پردیس اجحاف نکنید

پس از سالها انتظار شرکت عمران پردیس واحدهای مسکن مهر خود را با اندک تجهیزات داخلی به خریدارن تحویل داد؛این کمبود به گونه ای است که هر خریدار برای آماده سازی کامل و قابل سکونت شدن واحد خود می بایست مبلغی بیش از 100 میلیون تومان هزینه نماید. علاوه بر این شرکت مذکور در موارد دیگری هم نقض عهد نموده که به شرح زیر است: - عدم اجرای برخی از مفاد تعهدنامه از جمله کسر هزینه بیمه تضمین کیفیت از خریدار در حالیکه واحدهای تحویلی از کیفیت مناسب و تجهیزات کافی برخوردار نمی باشد. - حذف یکطرفه و یا عدم اجرای بخشی از تعهدات سازنده (مندرج در قرارداد) بدون جلب رضایت خریدار و مالک - تحمیل چندباره وام بانکی به خریداران با مبالغ اضافه تر از مبلغ تعهد شده در قرارداد - تحمیل پرداخت مبلغ 31 میلیون تومان علاوه بر مبلغ وام بانکی اضافه شده - گرفتن اجباری تعهد محضری از خریداران مبنی بر تایید عدم نقص واحدهای تحویلی ضمنا در ماده 1 بند 5 قرارداد عنوان شده است بازپرداخت اصل و سود تسهیلات ارائه شده پس از تکمیل به پیش خریدار منتقل می گردد؛ این درحالیست که بانک عامل پیش از تحویل واحدها اقدام به اخذ اقساط تسهیلات نمود و برخلاف انجام به موقع تعهدات متقاضی، نزدیک به 10 میلیون تومان تحت عنوان سود دوران مشارکت به خریداران تحمیل نموده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس و رئیس محترم قوه قضائیه می خواهیم تا این موضوع را مورد بررسی و پی گیری قرار دهند.

قیمت مسکن را با تصویب قانون اخذ مالیات سنگین از مالکان چندواحده تعدیل کنید

از نگاه مسئولین یکی از ارکان افزایش قیمت مسکن، عدم کفایت عرضه می باشد؛ این امر آنها را بر آن داشته تا در طرحهای خود به دنبال افزایش تولید مسکن باشند. از سویی با توجه به تجربه امسال در مورد عرضه سنگین ذخایر طلای کشور ،مشاهده شد افزایش عرضه تنها راه کاهش قیمت یک کالا نمی باشد. در این باره سیاست گذاران جهان ،برای دوری از نگاه سرمایه ای به مسکن به عنوان کالای سودآور ، راهی را پیشنهاد داده اند و آن موظف نمودن مالکان به پرداخت مالیات های سنگین در صورت دارا بودن بیش از یک واحد مسکونی می باشد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس تقاضا داریم تا با تصویب قانونی در این زمینه از افزایش بی رویه و بی حد مسکن جلوگیری به عمل آورند.

فهرست دریافت کنندگان غیرقانونی املاک شهرداری را منتشر کنید

براساس خبرهای منتشره در رسانه ها ، در سال های گذشته و در زمان شهردار سابق تهران، برخی از مسئولین اقدام به خرید املاک گران قیمت ،با تسهیلات بسیار ویژه از شهرداری، نمودند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از شورای شهر و همچنین شهرداری تهران درخواست می کنیم تا اسامی گیرندگان اینگونه ملکها را به صورت کامل و به همراه مبالغ تسهیلات درنظر گرفته شده برای آنان و همچنین وضعیت پرداخت شدن یا نشدن بهای ملک یا املاک مذکور توسط شخص متقاضی را به صورت شفاف و بی کم وکاست به عموم مردم اعلام نمایند.

تمام گردش های مالی ممکن در کشور را شفاف کنید

ما امضاء کنندگان این مطالبه از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست داریم تا با تدوین قانونی جامع تحت عنوان شفافیت گردش‌های مالی کشور عموم مردم را در جریان عملکرد مالی نهادها، موسسات وسازمانهایی که به نوعی و با هر نامی از منابع عمومی کشور استفاده می کنند، قرار دهد. این اقدام می تواند به صورت شفاف در سامانه‌ای تحت همین نام و به صورت آنلاین منتشر شود .

محدودیت در ارائه مدارک کارمندان دستگاه های اجرایی را حذف کنید

با ابلاغ بخشنامه شماره ۱۷۰۰۶۱ در تاریخ ۱۳۹۴.۱۲.۲۴ توسط شورای توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی، محدودیت هایی در پذیرش مدارک تحصیلی کارمندان دستگاه های اجرایی بوجود آمده است. براساس این مصوبه پذیرش بیش از یک مدرک تحصیلی کارمند حین خدمت منوط به کسب موافقت کتبی ویا نیاز آن دستگاه اجرایی به رشته و مقطع تحصیلی بالاتر خواهد بود و در صورت عدم تطابق مدرک مأخوذه با شغل مورد تصدی و تغییر شغل کارمند توسط دستگاه اجرایی، تکلیفی برعهده دستگاه مربوطه جهت بهره گیری از آثار مدرک ارائه شده نخواهد بود. این در حالیست که طبق استعلام از شورای نگهبان “اطلاق محدودیت در اعمال بیش از یک مدرک تحصیلی کارکنان در حین خدمت خلاف شرع است” . ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای انصاری رئیس محترم سازمان اداری و استخدامی کشور می خواهیم تا با تجدید نظر در این زمینه محدودیت های اعمال شده را رفع نمایند.

حقوق و مزایای مدیران سایپا را بازبینی کنید

با توجه به عدم تناسب دریافتی مدیران شرکت سایپا با وضعیت اقتصادی این شرکت زیان ده و نیز نامتناسب بودن حقوق و مزایای آنها با میانگین حقوق مصوب در کشور، ما کارمندان شرکت خودروسازی سایپا از وزارت صمت و همچنین سازمان گسترش و نوسازی صنایع، تقاضای بازبینی وضعیت پرداختی مدیران این شرکت را داریم.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را اجرایی کنید

سال هاست از تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نظام رتبه بندی فرهنگیان می گذرد. طرحی که چه در راستای اصلاح ساختاری و چه در خصوص ایجاد انگیزه برای معلمان ،به لحاظ سطح بندی و تشویق مثبت به سوی ارتقا شغلی و آموزشی با پشتوانه اقتصادی، بسیار حیاتی می باشد. هرچند این نیاز در بدنه آموزش و پرورش روز به روز بیشتر احساس می گردد، اما تحرک در صدر دستگاه ها و نهادهای مسئول آنچنان که انتظار می رود، لمس نمی شود . ما امضاء کنندگان این مطالبه از روسای محترم دولت و مجلس می خواهیم تا نسبت به اجرایی شدن این سند اقدامات ملموس تری انجام دهند.

کنکور نظام قدیم را تا سال 1400 ادامه دهید

ما داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه به دلایل ذیل خواستار برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ هستیم: 1- در کنکور سراسری امسال چهل نفر نخست پذیرفته شدگان کنکور تماماً از فارغ التحصیلان مدارس خاص بودند؛ این نشان می دهد احتمال موفقیت داوطلبان در مدارس عادی،که اکثر مطالبه کنندگان این طومار فارغ التحصیلان اینگونه مدارس هستند، به مراتب پایین تر است. 2- وضعیت اقتصادی به گونه ای است که بیشتر خانواده های مدارس عادی ،به دلیل تورم بالا، توان تامین مجدد هزینه های کتب درسی و کمک درسی نظام جدید را ندارند. 3- باید این نکته را در نظر داشت که هنوز عده ای از متقاضیان نظام قدیم در حال تحصیل در دبیرستان های شبانه هستند. و در نهایت با توجه به گفته آقای محمدیان ,رییس سابق پژوهش وبرنامه ریزی آموزش وپرورش، مبنی بر برگزاری کنکورنظام قدیم حداقل تا سه سال ،سال 1400، ما امضاء کنندگان این مطالبه از دکتر خدایی رئیس محترم سازمان سنجش می خواهیم تا با در نظر گرفتن موارد فوق نسبت به تصمیم آن سازمان تجدید نظر فرمایند.

به مدیران نالایق پاداش ندهید

مدیران در موسسات و شرکت های بزرگ دنیا به واسطه مدیریت درست و اصولی خود ،به دلایلی چون رساندن سود بالا به شرکت یا بالا بردن قیمت سهام موسسه و هرآنچه که موجب منعفت آن سازمان گردد، پاداش می گیرند. اما در کشور ما اکثر مدیران به واسطه پست مدیرتی شان، از گرفتن پاداش های هنگفت و نجومی برخوردار می شوند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از مجلس شورای اسلامی می خواهیم قانونی تصویب کند تا تنها مدیران موفق و کارامد مستحق پاداش باشند.

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا کنید

در سال 86 مجلس شورای اسلامی به منظور حمایت از حقوق مردم و جامعه پرستاری قانونی تحت عنوان تعرفه گذاری خدمات پرستاری تصویب نمود. براساس این قانون دستمزد پرستاران در قالب یک تعرفه مشخص و بر مبنای نوع خدمات آنها معین می گردد که به نوبه خود منجر به جلوگیری از تضییع حقوق مادی و معنوی آنان و کاهش هزینه درمانی برای مردم می شود. متاسفانه با گذشت نزدیک به 13 سال از تصویب این قانون و تهیه آیین نامه ها و دستورالعمل های آن، تاکنون این قانون اجرایی نشده است. این در حالی است که در طول سالهای گذشته، روسای جمهور وقت، معاونین آنها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز همواره بر اجرایی شدن آن تاکید کرده اند.. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت می خواهیم تا با دستور بر اجرایی کردن این قانون اقدام نمایند.

معلمان مدارس غیردولتی را استخدام رسمی کنید

هم اکنون بیش از 200 هزار معلم در سراسر کشور در حال تدریس در مدارس غیردولتی می باشند که پس از گذراندن گزینش و انجام مصاحبه شغلی پذیرفته شده اند. این در حالیست که نه تنها بیمه بازنشستگی به آنها تعلق نمی گیرد بلکه در فصل های تابستان فاقد حقوق بوده و در فروردین ماه هر سال نیز نیمی از حقوق مصوبشان را ردیافت می کنند.علاوه بر این نه امنیت شغلی دارند و نه مزایا و عیدی. بارها در خبرها شنیده ایم که وزارت آموزش و پروش وضعیت استخدامی نیروهای شاغل تحت مدیریت خود اعم از نهضتی، خرید خدمت و حق التدریسی را تعیین نموده است؛ اما تا کنون سخنی از تعیین تکلیف استخدامی معلمین غیر دولتی به میان نیامده است.این نگرش متفاوت موجب رنجش این قشر زحمتکش گردیده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم آموزش و پرورش می خواهیم تا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان مدارس غیردولتی در قالب استخدام رسمی و بدون در نظر گرفتن شرایط سنی و بدون برگزاری آزمون، اقدام نمایند.

سرمایه های از دست رفته مالباختگان پردیسبان را به صاحبانشان بازگردانید

شرکت پردیسبان ایرانیان در سال 92 با تبلیغات گسترده در رسانه ها و مطبوعات ،از جمله صدا و سیما، برای ساخت پروژه تفریحی گردشگری در آبیک قزوین، اقدام به جذب سرمایه های مردم در شهرهای مختلف و از جمله شهرهای تهران و مشهد نمود. در سال 93 با توجه به اظهار نظر دادستان مشهد مبنی بر غیرقانونی بودن فروش سهام اینگونه شرکت ها از ادامه کار جلوگیری به عمل امد و عوامل اجرایی این پروژه دستگیر شدند. تا کنون ،با گذشت 4 سال از این اتفاق، اقدامی موثر در جهت بازگرداندن سرمایه های سپرده گذاران صورت نگرفته است. ما مالباختگان پروژه پردیسبان از رئیس محترم قوه قضائیه می خواهیم تا نسبت احقاق حقوق از دست رفته سپرده گذاران و بازگرداندن سرمایه های آنها اقدامات لازم را مبذول دارند.

پروژه تعاونی هواشناسی را از سر بگیرید

تعاونی هواشناسی وابسته به اراضی موقوفه حاج ملاعلی کنی واقع در منطقه ۲۲ تهران به پلاک ثبتی ۴/۲۱۲۰ و ۴/۲۱۰۲ به شماره پرونده 12234k1و 12235A6 واقع در مروارید شهر به علت بدهی شهرداری به مهندسی مشاور این پروژه متوقف شده است. ما امضاکنندگان این طومار از جناب آقای حناچی؛ شهردار محترم تهران میخواهیم تا دستور فرمایند بدهی شهرداری به پیمانکار مذکور پرداخت شود تا ساخت پروژه ازسرگرفته شود.

از سرمربی داخلی برای تیم ملی فوتبال استفاده کنید

از آنجا که استخدام مربی خارجی به تنهایی تاثیر درازمدتی بر وضعیت فوتبال کشور ندارد و نیز موحب خروج ارز از کشور می شود و اینکه در کشور مربیان توانمندی وجود دارند که در همین کشور و در همین فوتبال رشد کرده اند و با زیروبم فوتبال ایران آشنایی کامل دارند؛ لذا خواهشمندیم به جای استخدام مربی خارجی؛ مربی ایرانی برای تیم ملی فوتبال استخدام کنید.

قانون مبارزه با پولشویی را کامل اجرا کنید

اجرای کامل قانون، آیین نامه ها و دستورالعمل های مبارزه با پولشویی موجب می شود تا بسیاری از جرائم خرد و کلان از جمله رباخواری، کلاهبرداری، دلالی ارز و سکه و... افشاء و تا حد زیادی سالم سازی جامعه از اینگونه مفاسد را در پی داشته باشد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از دولت و قوه قضائیه می خواهیم تا با اهتمام ویژه به این قانون شفاف ساز موجبات بازگشت هرچه بیشتر اعتماد مردم به دستگاه های حاکمیتی و به تبع آن ایجاد انگیزه و امید برای سرمایه گذارها و در نهایت رشد اقتصادی کشور را فراهم آورند.

رشته کارشناسی حوادث ناشی از کار از زیرمجموعه کانون کارشناسان رسمی و مرکز وکلا حذف شود

نحوه پذیرش و اعطای پروانه فعالیت متقاضیان رشته کارشناسی حوادث ناشی از کار ،ذیل کانون کارشناسان رسمی دادگستری، در مغایرت با مواد ۱۵ و ۱۸ قانون کارشناسان و همچنین مواد ۹۶ و ۹۹ قانون کار مصوب مجلس شورای اسلامی است. علاوه بر این، واضح است که بررسی حوادث ناشی از کار تنها در حیطه صلاحیت بازرسان کار دولتی است. زیرا این بازرسان دولتی هستند که تمام شاخه های ایمنی کار را آموزش دیده اند و در آن خبره هستند(همچون ماموران راهنمایی و رانندگی در امور تصادفات). اما ورود بی ضابطه و بدون مبنای قانونی کانون کارشناسان رسمی دادگستری به موضوع حوادث ناشی از کار موجب شده است تا ،به دلیل نبود مهارت کافی اینگونه کارشناسان، ظلم فراوانی به کارگران، کارفرمایان ، پیمانکاران و ...وارد شود. لذا، ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم قوه قضائیه جناب آقای رئیسی می خواهیم تا با دستور نسبت به حذف رشته کارشناسی حوادث ناشی از کار از ذیل کانون کارشناسان دادگستری، از حقوق کارگران، کارفرمایان و پیمانکاران دفاع نمایند.

با اجرای قانون جامع حمایت از معلولین از مصائب این قشر بکاهید

در قانون جامع حمایت از معلولین مصوب اردیبهشت ماه 97 مجلس شورای اسلامی به موضوعات مهمی اشاره شده است که در صورت عمل به آن ،توسط دستگاه های ذیربط، مشکلات معلولین تا حد زیادی مرتفع خواهد گشت. در میان موضوعات اشاره شده در قانون، کارآفرینی و اشتغال و در کل مباحث معیشتی معلولین به دلیل شرایط اقتصادی حال حاضر بیش از سایر موضوعات مورد توجه است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور می خواهیم تا با اجرای تک تک مفاد قانون جامع حمایت از معلولین از مسائل و مشکلات این قشر کاسته و با افزایش مستمری بیماران خاص شرایط سخت کنونی را تا حدی برای آنان تسهیل نمایند.

برای شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک شبکه مترو تاسیس کنید

مردم شهرستان های ورامین،پیشوا و قرچک با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر فاقد شبکه مترو می باشند. با توجه به این که ساکنین شهرستانهای مذکور برای کار و تحصیل همواره به پایتخت سفر می کنند و همچنین نقش مهم مترو در کاهش آلودگی هوا و سهولت حمل و نقل مسافران، ما امضاء کنندگان این مطالبه از شما تقاضا داریم برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.

در بودجه سال ۹۸ از مردم هم نظرخواهی کنید

مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال ۱۳۹۸ در فرصت محدود باقیمانده نظرات همه مردم ایران را از منابع مختلف استخراج نماید. همه دستگاه های ذیربط و ذینفع در بودجه میتوانند خودشان نظرات مردم درخصوص بودجه همان سازمان را راسا جمع آوری و طی یک گزارش خلاصه و جزییات آن به مجلس شورای اسلامی ارایه نمایند تا نظرات مردم هم بصورت سیستماتیک منتقل شود.

ترکیب شورای مرکزی نظام مهندسی را اصلاح کنيد

برخی از اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی بدون در نظر گرفتن منافع مهندسان، با غيبت در جلسات اين شورا موجب از رسمیت افتادن جلسات شده اند. این درحالیست که ماده۲۱ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وظایف شورای مرکزی را به خوبی روشن می سازد. باتوجه به اینکه افراد مذکور با انجام ندادن وظایف محوله سبب اختلال در روند برگزاری شورا گردیده اند؛ ما جمعی از مهندسان از وزیر محترم راه و شهرسازی درخواست داریم هر چه سریعتر اعضای علی البدل شورای مرکزی را ،حسب اختیارات، جایگزین تعدادی از اعضای اصلی شورای مرکزی نمایند. همچنین افراد خاطی را به دلیل تعلل در انجام وظایف به شورای انتظامی کشور معرفی نمایند.

سود دوران مشارکت مسکن مهر پردیس را حذف کنید

بانک مسکن با تحمیل سود دوران مشارکت به متقاضیان خرید مسکن مهر پردیس موجبات گله و شکایت خریداران را فراهم آورده است. مسکن مهری که قرار بود ظرف مدت 18 ماه ساخته و به خریدارن تحویل شود، اکنون با گذشت هفت سال از این وعده هنوز به طور کامل تحویل نشده است. این در حالی است که بانک عامل،بانک مسکن، بدون توجه به این مسأله خواستار دریافت جریمه ای تحت عنوان ،سود دوران مشارکت، از خریداران می باشد؛ امری که مقصر آن نه خریدار بلکه شرکت عمران شهر جدید پردیس است. نکته دیگر اینکه در هیچ قسمت از قرارداد بانک با خریدار عنوان "سود دوران مشارکت" ذکر نشده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای اسلامی وزیر محترم مسکن و شهرسازی می خواهیم تا با بررسی و پی گیری این مساله ،در جهت دفاع از حقوق متقاضیان مسکن مهر پردیس ، دستور حذف سود دوران مشارکت بانک مسکن را صادر فرمایند.

برای معلولین و توانخواهان ایجاد شغل کنید

در حالیکه معلولین حدود 11 درصد از اقشار جامعه را تشکیل می دهند، با اینحال میزان امکانات فراهم شده برای آنها در کشور ناچیز بوده و آنان از این کمبودها رنج می برند. معلولان نیز مانند دیگر اقشار جامعه برای ایجاد یک زندگی عادی و معمولی ،علاوه بر امکانات نسبی رفاهی و اجتماعی، نیازمند شغل هستند تا بتوانند از طریق آن امرار معاش کرده و مایحتاج زندگی خود را فراهم آورند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهیم تا ضمن توجه ویژه به وضعیت اشتغال این قشر، امکانی را فراهم نمایند تا افراد مذکور بتوانند آسان تر توسط نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی مورد پذیرش قرار گیرند.

در مصوبه پرداخت یارانه کالا های اساسی تجدید نظر کنید

بر اساس طرح پرداخت یارانه کالاهای اساسی دولت مکلف بود در شش ماهه دوم سال 99 به منظور تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کشور ،به ویژه خانوارهای کم برخوردار، نسبت به تامین و پرداخت یارانه اعتبار خرید به هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشت خانوارازطریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار اقدام نماید که شورای نگهبان به دلیل افزایش بار مالی این طرح و امتناع دولت از تقبل آن مخالفت نمود. با توجه به تورم افسار گسیخته کالاها و از همه مهمتر کالاهای اساسی و کوچک شدن روز به روز سفره اقشار کم درآمد و به دنبال آن بروز احتمالی انواع آسیب های اجتماعی، از شورای محترم نگهبان خواهش مندیم تا درخصوص مصوبه مذکور تجدید نظر کند.

از نوابغ و مخترعین ایرانی حمایت بیشتری کنید

متاسفانه نبود حمایت کافی و وجود مافیا در برخی صنایع کشور موجب شده است تا عده ای از نوابغ و مخترعین دلسوز ،و در کل کسانیکه دغدغه ای جز پیشرفت واعتلای کشور ندارند، با دردسرهایی در ارائه خدمات خود روبرو شوند . این امر منجر می گردد تا این عزیزان یا از ایده های خود دست بردارند و یا اینکه به دلیل فشارهای مضاعف قصد خروج از کشور کنند و اندیشه های ناب خود را به نام کشور دیگری ،جز وطن خود، ثبت نمایند. جمشید آرین اصل ،مخترع خودرو برقی ، از جمله کسانی است که با عدم حمایت کافی دولت وقت و فشار مافیای خودرو مجبور به ترک وطن شد. اگر در دهه 80 خورشیدی اختراع وی به تولید انبوه می رسید، هم اکنون با چنین وضعیتی از آلودگی هوا مواجه نبودیم و علاوهبر آن شاهد صادرات این خودرو به کشورهای دیگر و افزایش میزان تولید ناخالص داخلی نیز بودیم. ما امضاء کنندگان این مطالبه از دولت و شخص جناب آقای دکتر روحانی می خواهیم تا با حمایت از اینگونه نخبگان، انگیزه خدمت را در آنها تقویت نموده و راه را برای افزایش تولیدات داخلی هموار سازند.

از مستاجران در برابر زیاده طلبی های موجران حمایت کنید

افزایش لگام گسیخته قیمت مسکن موجب شده است تا اجاره بها نیز تحت تاثیر آن به صورت سرسام آوری رشد یابد. متاسفانه هیچگونه نظارتی همم بر این وضعیت وجود ندارد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا با وضع قوانینی به نفع مستاجران از جمله تعیین سقف در میزان افزایش اجاره بها و همچنین تطویل مدت قراردادها میان مالک و مستاجر از فشارهای مضاعف بر این قشر بکاهند .

با راه اندازی سامانه مالی انتخابات، قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت های انتخاباتی را اجرایی کنید

در اجرای اصل 123 قانون اساسی، در بهمن ماه سال گذشته رئیس جمهور قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت های انتخاباتی را ،که به تصویب مجلس رسیده بود، به وزارت کشور ابلاغ نمود. براساس این قانون تمام فعالیت های نامزدهای انتخاباتی اعم از هزینه تبلیغات، فعالیت و نحوه تأمین مالی آنها می بایست در سامانه ای تحت عنوان سامانه مالی انتخابات ثبت گردد. ابن در حالیست که با گذشت 8 ماه از ابلاغ این قانون هنوز اقدام خاصی از سوی وزارت کشور صورت نگرفته است. لذا ما امضاء کنندگان این مطالبه از سرپرست محترم وزارت کشور می خواهیم تا با اجرای این قانون ،از طریق راه اندازی سامانه انتخابات، عموم مردم را در جریان هزینه ها و فعالیت های انتخاباتی نامزدهای مورد نظرشان قرار دهند.

بخش میمه استان اصفهان را به شهرستان ارتقاء دهید

چند سالی است که طرح ارتقاء بخش میمه استان اصفهان به مردم این شهر وعده داده شده و قرار بود شهرستان شدن میمه تا پایان کار دولت دهم صورت گیرد ؛ اما با گذشت 8 سال هنوز این تصمیم اجرایی نشده است . این در حالیست که بنا به گفته حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار تمام جوانب طرح به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته است و وزارت کشور منتظر مصوبه هیات دولت و ابلاغ آن به مجلس می باشد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور درخواست داریم با تصویب طرح مذکوربه این انتظار پایان دهند تا مردم این شهر بتوانند همانند شهرستانهای دیگر از امکانات کافی جهت بازسازی و نوسازی شهرشان برخوردار شوند.

حق جلسه را از فیش حقوق کارکنان دولت حذف کنید

سلام کارمندان و مسئولین دولت برای تمام ساعات کاریِ خود حقوق دریافت می‌کنند، حال چرا باید برای حضور در جلساتی که در همان ساعات اداری برگزار می‌شوند حقوق جداگانه‌ای دریافت کنند؟ این موضوع باعث می‌شود جلسات بی هدف و بی ثمر زیادی فقط برای دریافت این حق جلسات برگذار شود! ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای روحانی می خواهیم پرداخت حق جلسه به همه مدیران و کارکنان دولت و شرکتهای دولتی و خصولتی را ممنوع کنند.

برای کوتاه قامتان امکانات متناسب با وضعیتشان ایجاد کنید

کوتاه قامتان افرادی هستند که ممکن است نسبت به دیگران کمتر مورد توجه قرار گرفته باشند. وضعیت خاص آنها موجب شده است تا این قشر به طور کامل و یکسان از امکانات موجود بهره نبرند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم کار تقاضای رسیدگی به وضعیت اشتغال کوتاه قامتان ، وزیر محترم ورزش و جوانان رسیدگی به وضعیت ورزش و ایجاد امکانات ورزشی متناسب برای این قشر و همچنین از دولت تقاضا داریم تا در صورت امکان موسسه ای را برای شناسایی کوتاه قامتان نخبه ایجاد نماید تا موجب افزایش سهم این افراد در رشد ، تعالی و پویایی کشور گردد.

در مورد علت تاخیر در ساخت پتروشیمی زنجان شفاف سازی کنید

در سال 85 عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی زنجان شروع شد و طبق وعده ها قرار بود در مدت 4 سال به بهره‌برداری برسد؛ اما اکنون با گذشت حدود 15 سال پیشرفت چندانی حاصل نشده است. طبق گفته مدیرعامل وقت شرکت مهندسی همپا در سال 86 دلیل اصلی تاخیر در اجرای پروژه عدم تامین منابع ارزی و ریالی اعلام و قرار بر این شد پتروشیمی مذکور تا سال 92 ساخته شود که این وعده نیز عملی نشد. با توجه به اینکه درصد زیادی از سهام پروژه مذکور در قالب اوراق مشارکت و بخش خصوصی تأمین شده است، ظاهرا نمی بایست مانعی برای تأخیر طولانی مدت پروژه وجود داشته باشد. لذا، ما امضاء کنندگان این مطالبه از سرپرست محترم وزارت صمت می خواهیم تا علت این تأخیر 15 ساله را شفاف سازی نمایند.

وضعیت صندوقهای بازنشستگی را از کارکنان شان بپرسید

با تصویب طرح تحقیق مجلس از صندوق های بازنشستگی، صندوق ها موظف به ارائه گزارش نحوه عملکرد خود می باشند. ما امضاء کنندگان این مطالبه پیشنهاد می کنیم تا برای آگاهی از عملکرد واقعی صندوق های بازنشستگی، سامانه ای طراحی شود تا در آن کارکنان این صندوق ها بتوانند درامنیت کامل گزارش های عملکرد سازمان را در اختیار نهادهای نظارتی قرار دهند.

مدت تعهد خدمت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را کاهش دهید

در حال حاضر مدت زمان تعهد خدمت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سه برابر مدت زمان تحصیل در این رشته ها می باشد.این امر موجب می شود تا بسیاری از علاقه مندان پس از روبرو شدن با شرایط فوق از ورود به اینگونه رشته ها صرف نظر کنند. با توجه به طولانی بودن دوره تحصیل و عدم امکان ادامه تحصیل در زمان تعهد خدمت ، از وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی تقاضای کاهش مدت تعهد در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را خواستاریم.

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید تاسیس نکنید

نمایندگان مجلس در حال تصویب طرحی هستند که بموجب آن تعداد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کنونی اضافه می شود . این در حالیست که به گفته کارشناسان و مسئولان، مناطق آزاد بجای اینکه پایگاه صادرات باشند، بیشتر مجرای واردات و قاچاق هستند ما امضاء کنندگان این مطالبه از مجلس، دولت و شورای نگهبان می خواهیم تا مانع گسترش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شوند.

در نحوه قیمت گذاری و محاسبه نرخ تبدیل و بهره وری شرکت های وارد کننده دارو شفاف سازی کنید

با توجه به تفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی در واردات کالاها ،از جمله فرآورده های دارویی، می بایست این اختلاف قیمتی مد نظر قرار گیرد تا در صورت وجود تخلف، متخلفین بابت سواستفاده از حقوق آحاد ملت ایران محاکمه شوند. بنابراین ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین رئیس محترم سازمان غذا و دارو خواستار شفاف سازی روند قیمت گذاری محصولات شرکت های تولید کننده ماده اولیه دارویی و همچنین چگونگی محاسبه نرخ تبدیل و بهره وری این شرکت ها از مواد شیمیایی به مواد اولیه دارویی پس از دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی هستیم.

آموزگاران پیمانی را رسمی کنید

در سال 1389 وزارت آموزش و پرورش با دریافت ردیف استخدام از مجلس، آزمون استخدامی برگزارکرد و پس از آن حدود 40 هزار نفر از داوطلبان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه ها را به عنوان نیروهای پیمانی در این وزارتخانه استخدام کردند. با توجه به اینکه نیروهای جذب شده جزیی از نیروهای آموزش و پرورش محسوب می‌شوند، طبق قانون خدمات کشوری، می بایست وضعیت استخدامی آنها پس از گذشت سه سال از پیمانی به رسمی آزمایشی و پس از یک سال نیز به نیروی رسمی این وزارت خانه تبدیل شوند؛ اما تا به حال آموزش و پرورش هیچ اقدامی در این زمینه صورت نداده است. ما نیروهای پیمانی وزارت آموزش و پرورش از وزیر محترم خواستار اجرای قانون و دستور مساعد برای رسمی شدن استخدام این عده هستیم.

برای بحران زیست محیطی بوجود آمده در استان فارس چاره اندیشی کنید

وزارت نیرو ، سازمان آب منطق ای فارس ، سازمان محیط زیست سالهاست که پایین دست حوضه آبریز دریاچه های طشک و بختگان و رودخانه (دایمی)کُر و سیوند دستخوش بحران آبی شده است. یکی از عوامل این خشکی احداث دو سد ملاصدرا و سیوند می باشد. تخریب منابع طبیعی در اطراف منابع آبی از یک سو و تغییر کاربری ها، احداث بزرگراه ، حفر هزاران چاه غیر مجاز در اطراف سد و رودخانه ، کشت محصولات پر آب بر همچون برنج و... در سرشاخه ها از سوی دیگر موجب کاهش تدریجی و در نهایت حذف روان آب ها گردیده است. همچنین بستن سرچشمه ها و برداشتهای بی رویه از آبهای سطحی و زیر زمینی نیز موجبات قطع شریان اصلی رودخانه کُر و خشک شدن انتهای حوضه آبریز و حدود ۵۰ هزار اراضی کشاورزی حقابه دار در بخش کربال گردیده است . ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزارت نیرو، سازمان آب منطقه ای فارس و سازمان محیط زیست کشور خواستار بررسی، تدبیر و چاره اندیشی برای رفع این فاجعه زیست محیطی می باشید.

در ابلاغیه شورای عالی آموزش و پرورش تجدید نظر کنید

براساس ابلاغیه شورای عالی آموزش و پرورش، دانش آموزان نظام قدیم آموزشی از شهریورماه امسال ،جهت شرکت در امتحانات مقطع متوسطه، موظف به استفاده از منابع کتب درسی نظام جدید می باشند. این تصمیم موجب بروز مشکلاتی می شود که از جمله آنها می توان به: صرف هزینه زیاد جهت خرید کتب درسی و کمک آموزشی نظام جدید، حذف ترمیم نمرات دانش آموزان نظام قدیم، حتی درصورت مثبت شدن تاثیر معدل دانش آموز و اتلاف وقت برای خواندن کتابهای نظام جدید اشاره کرد. این در حالی است که منابع کنکور 99 برای دانش آموزان مذکور همچنان براساس کتب نظام قدیم تهیه و تنظیم خواهد شد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم آموزش و پرورش می خواهیم تا با تجدید نظر در ابلاغیه فوق و با دفاع از حقوق دانش آموزان نظام قدیم شرایط را برای آمادگی آنان در کنکور 99 فراهم آورند.

قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بخش زمین و مسکن را اجرایی کنید

با توجه به مزایای گسترده طرح مالیات بر عایدی سرمایه در بخش زمین و مسکن ، که موجب خروج سوداگران از بازار مسکن، رونق فضای ساخت و ساز و جذب سرمایه گزارن واقعی می شود ، ما امضاء کنندگان این مطالبه از سازمان امور مالیاتی می خواهیم تا با اجرای این قانون موجبات توقف هرج و مرج در رشد سرسام آور قیمت مسکن را فراهم آورده و این بازار آشفته را به سمت تعادل سوق دهد.

ميزان بودجه فرهنگی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان را شفاف کنید

ما امضاء کنندگان این مطالبه از از رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا شهرستان بهبهان می خواهیم تا ردیف بودجه فرهنگی ای که به این دانشگاه اختصاص داده میشود را بصورت ریز و شفاف مشخص نمایند تا برای دانشجویان فعال در عرصه فرهنگی در سطح دانشگاه شبهه ای پیش نیاید.

در مورد مجوز حریم رودخانه تنگه واشي فيروز كوه شفاف سازی کنید

ما اهالی منطقه تنگه واشی فیروزکوه از فرماندار و دادستان این شهرستان تقاضا داریم تا جهت رفع ابهامات بوجود آمده در مورد حریم رودخانه و برخی سوالات دیگر که در ذیل می آید به طور صریح و شفاف پاسخگو باشند: 1- مجوز تصاحب حريم رودخانه از طريق فنس كشي ، ديوار كشي و ... در منطقه تنگه واشي را چه شخص يا نهادي صادر كرده است و اگر مجوزي صادر نشده چرا با افرادي که مردم را از حق خودشان در استفاده آزاد از رودخانه محروم كرده اند، برخورد نمي شود؟ 2- ميزان عوارض دريافتي از خانواده ها بابت ورود به اين منطقه چقدر است و كجا هزينه مي شود؟ 3- با توجه به مبلغ كلان دريافتي از خانواده ها چرا حداقل امكانات رفاهي در اين منطقه وجود ندارد؟

با اجرای طرح نهالکاری ومالچ پاشی درآذرآباد از بروز معضلات بعدی جلوگیری کنید

ورود دائمی ریزگردها به بافت درونی روستای آذرآباد استان سیستان وبلوچستان موجب بروز بیماری های تنفسی و ریوی اهالی این روستا گردیده و باعث شده تا تعدادزیادی از آنها به شهرهای مجاور مهاجرت کنند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم سازمان جنگل ها،مراتع وآبخیزداری کشور تقاضا داریم تا با اجرای طرح نهالکاری ومالچ پاشی ،در این منطقه ، از بروز معضلات بعدی،همچون خالی از سکنه شدن روستا، و نیز عارضه های تنفسی اهالی آن جلوگیری به عمل آورند. روستای آذرآباد دربخش جلگه چاه هاشم -شهرستان دلگان-استان سیستان وبلوچستان-واقع شده است.

کلاس های عملی مقطع علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی ایلام را مجازی برگزار کنید

دانشگاه علوم پزشکی ایلام قصد دارد تا تابستان امسال نیز همچون سال های گذشته کلاس های عملی مقطع علوم پایه را به صورت حضوری برگزار نماید. این درحالیست که با شیوع موج دوم کرونا در کشور ضرورت رعایت فاصله اجتماعی بیش از پیش لازم می نماید. از سوی دیگر شرایط نامناسب خوابگاه های دانشجویی و رعایت نکردن کامل پروتکل های بهداشتی در این خوابگاه ها موجبات نگرانی دانشجویان و خانواده هایشان را فراهم آورده است. ما امضاکنندگان این مطالبه، از رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام خواهان برگزاری کلاسهای عملی دانشگاه بصورت مجازی هستیم.

وعده احداث پتروپالایشگاه میمه را عملی کنید

رسانه ها در سال ۸۷ به نقل از بخشدارای میمه اصفهان خبر از اخذ موافقت احداث پتروپالايشگاه در شمال این شهر را داده بودند که در پایان همان سال کلنگ احداث آن زده شده و جنبه عملی به خود گرفت. با اینکه زمان احداث و بهره‌برداری این مجتمع سه سال اعلام شده بود اما هم اکنون ،با گذشت چندین سال از آن وعده، هنوز هیچگونه نشانی از مراحل احداث و پیشرفت پروژه مشاهده نمی گردد. راه‌اندازی و بهره‌برداری از تنها طرح پتروپالایشگاهی بخش خصوصی كشور موجب می شود تا استان اصفهان به عنوان اولین و تنها دارنده پتروپالایشگاه خصوصی در کشور معرفی شود؛ از طرفی می تواند موجبات اشتغال جوانان منطقه و کاهش نرخ بیکاری را نیز به دنبال داشته باشد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم نفت می خواهیم تا با احداث این پتروپالایشگاه به وعده روسای پیشین وزارتخانه متبوع خود جنبه عمل پوشانده و آبادانی هرچه بیشتر را در این منطقه به ارمغان بیاورند.

اعطای صلاحیت مهندسان ساختمان را تجربه محور کنید

هم اکنون صلاحیت مشاغل مهمی چون خلبان هواپیما، پزشک و یا کاپیتان کشتی براساس تجربه محوری و گذراندن دوره کارآموزی طولانی مدت تعیین می شود و ملاک آن منحصر به برگزاری آزمون نیست. اما تعیین صلاحیت مهندسان ساختمان تجربه محور نبوده و تنها به قبولی در آزمون نسبتاً مشکل مهندسی محدود می شود که سبب بازماندن شمار زیادی از جوانان با استعداد می شود. قبولی اندک متقاضیان موجب کاهش کیفیت طراحی به دلیل فضای کم رقابتی در بین مهندسان طراح ساختمان و اختلال در کنترل نقشه شده است. باتوجه به اختیارات وزیر محترم شهرسازی در آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از آن مقام عالی وزارت درخواست می شود اعطای صلاحیت طراحی را موکول به طی دوره های آموزشی و کارآموزی نمایند.

در قانون انتقال کارکنان وزارت نفت بازنگری کنید

براساس قانون قدیم وزارت نفت ، استخدام شدگان این وزارتخانه ،در مناطق جنوب و از جمله عسلویه، می توانستند با گذشت 5 سال از امضاء قراردادشان به دلخواه خود و در صورت نیاز اداره مقصد، به شهردیگری منتقل شده و باقیمانده دوران اشتغال خود را در آن شهر ادامه دهند. در بخشنامه ابلاغی سال 90، تنها نیروهای رسمی شرکت های دولتی حق انتقال داشته و قانون شامل شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی نمی شود. گرمای طاقت فرسای مناطق جنوب ،از جمله عسلویه، و آلودگی های شدید محل کار و محیط حاصل از فعالیت در شرکت های پتروشیمی موجب می گردد تا کارکنان شرکت های مذکور در طولانی مدت ، بین 10 تا 15 سال، دچار مشکلات جسمی متعددی شوند که موجب به خطر افتادن سلامت آنها می شود. لذا ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم نفت تقاضا داریم تا با بازنگری در بخشنامه فوق، شرایط را به سال های پیش از 90 برگردانند.

بخشنامه ممنوعیت کسر حق بیمه از اضافه کار مشمولان تامین اجتماعی را اصلاح نمایید

معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری ابلاغ بخشنامه ممنوعیت کسر حق بیمه از اضافه کار کارکنان دولت در سال 93 موجب بلاتکلیفی و نارضایتی كارمندان و بازنشستگان شد . با اجرای بخشنامه مذکور برخی مزایای کارمندان از جمله سنوات پاداش خدمت و غرامت ایام بیماری آنها دچار کاهش و حقوق چند میلیون بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی نیزدرحدود 40درصد افت نمود. با توجه به مغایر بودن بخشنامه فوق با ماده 106 قانون مدیریت خدمات كشوری ، ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای نیک اقبالی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری درخواست داریم تا با تجدید نظر در این بخشنامه از حقوق بازنشستگان و کارمندان مشمول تأمین اجتماعی دفاع نمایند.

برای واحدهای مسکن مهر پردیس زیرساخت های مخابراتی ایجاد کنید

با توجه به اینکه ساخت بخش گسترده ای از واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس در حال اتمام و آماده بهره برداری می باشد، داشتن امکانات اولیه ارتباطی و مخابراتی برای این واحدها بسیار لازم و ضروری می نماید. ما امضاء کنندگان این مطالبه به عنوان متقاضیان و ساکنین واحدهای مسکن مهر شهر پردیس، از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مدیرعامل محترم مخابرات ایران خواهان ایجاد زیر ساخت مخابراتی و ایجاد خط تلفن برای واحدهای مزبور هستیم.

فرزندان متخلف اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را اخراج کنید

براساس مصوبه بیست و دومین جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در تاریخ 30/09/98 ، دانشگاه آزاد موظف شد تا تغییررشته و انتقال 134 نفر از فرزندان اعضاي هيات‌علمي را كه بر خلاف مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جذب شده بودند را لغو نماید. این درحالیست که علیرغم اعلام وزیر محترم بهداشت در دیماه سال جاری در مصاحبه با 20:30 مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت پذیرفته شدگان مذکور و ذکر این جمله که "ما این افراد را بیرون کردیم" ، همچنان شاهد ثبت نام و انتخاب واحد نامبردگان برای ترم بهمن ماه هستیم. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم بهداشت و رئیس محترم دانشگاه آزاد می خواهیم تا با تبعیت از مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی پذیرفته شدگان مذکور را اخراج نمایند.

برای شورای انتظامی مرکزی وزارت راه و شهرسازی رئیس جدید انتخاب کنید

با توجه به اينكه جناب آقاي بنيادي نژاد به مدت ٣دوره به عنوان رئيس شوراي انتظامي مركزي مشغول به خدمت هستند برای دمیدن روح و نیروی جدیدی در این شورا، لطفا رئیس جدیدی برای آن انتخاب و معرفی بفرمایید.

منازل سازمانی پالایشگاه آبادان را به کارمندان وزارت نفت اختصاص دهید

برخی منازل سازمانی پالایشگاه آبادان، به سایر نهادها اختصاص یافته. این درحالیست که برخی کارمندان وزارت نفت که در شرایط سخت و محیط آلوده پالایشگاه کار می کنند، فاقد مسکن هستند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم نفت می خواهیم منازل سازمانی پالایشگاه آبادان را به کارمندان وزارت نفت اختصاص دهند.

علت تناقض در رای شوراهای عالی کانون کارشناسان دادگستری در برگزاری آزمون اخیر را شفاف کنید

در آزمون کانون کارشناسان دادگستری برخی از شرکت کنندگان بدلیل پایین بودن نمره آزمون اولیه تخصصی در شورای عالی چهارم مردود شدند . این در حالیست که شواری عالی سوم کانون کارشناسان این افراد را با استناد به میانگین نمره تخصصی کتبی و مصاحبه قبول اعلام کرد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور می خواهیم تا با ورود به این مساله از حقوق آزمون دهندگان دفاع کنند.

فعالیت فروشگاه و چاپخانه دفتر تبلیغات اسلامی قم را شفاف کنید

بوستان کتاب قم در زمینه خرید کتاب از ناشران فعالیت می کند و به ازای پرداخت هزینه، جهت تسویه حساب ناشرین را به سمت خدمات چاپ در چاپخانه دفتر تبلیغات اسلامی ارجاع می دهد. ما امضاء کنندگان این مطالبه از مدیر حوزه های علمیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم به این سوال پاسخ دهند که آیا به چاپخانه ای که با بودجه دولتی تاسیس شده تا مکمل فعالیتهای داخلی موسسات دفتر تبلیغات اسلامی باشد، اجازه رقابت با بخش خصوصی را دارد؟

رای لغو ممنوعیت تحصیلی مجدد مشمولان نظام وظیفه را اجرایی کنید

دیوان عدالت اداری در تاریخ 30 بهمن 97 بخشنامه ممنوعیت تحصیل مجدد مشمولان فارغ‌التحصیل را در یک مقطع تحصیلی، به علت اینکه باعث اعمال محدودیت حق بر آموزش می‌شود، خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات تشخیص داد و باطل کرد. این در حالیست که سازمان وظیفه عمومی ناجا تا کنون به این رای جامه عمل نپوشانده و بخشنامه پشین خود را ،مبنی بر ممنوعیت تحصیلی مجدد مشمولان نظام وظیفه، ابطال ننموده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از سازمان وظیفه عمومی ناجا درخواست داریم تا با تمکین از رای دیوان عدالت اداری مشمولان این قانون را از بلاتکلیفی خارج کند.

دریافت سود دوران مشارکت وام مسکن مهر را متوقف کنید

باتوجه به تاخیر چندین ساله در تحویل واحدهای مسکن مهر به مالکان و متقاضیان واحدهای این طرح و با عنایت به اینکه بانک عامل، زمان تقسیط و صدور دفترچه اقساط وام، مبلغی در حدود ٧میلیون تومان را به اصل مبلغ وام تحت عنوان سود دوران مشارکت (جریمه تاخیر در تحویل واحدها) افزوده و پرداخت آن را برعهده متقاضی گذاشته که نه تنها هیچ نقشی در این تاخیر پیش آمده نداشته و بلکه از این بابت چندین میلیون تومان متضرر شده است. اینجانبان امضا کنندگان این مطالبه عمومی، دریافت این مبلغ را خلاف عدالت دانسته و خواستار لغو هرچه سریعتر دریافت آن از متقاضیان مسکن مهر و بازگرداندن مبالغ اخذ شده از مردم هستیم.

درهای ورود به کار خدمات حقوقی را بازکنید

فارغ التحصیلان رشته حقوق برای اشتغال در حرفه خود دو راه دارند: استخدام در قوه قضائیه - اشتغال در خدمات حقوقی . کانون وکلا به بهانه های مختلف همچون اشباع بودن بازار کار، زیاد بودن تعداد دانشکده های حقوق و دانش آموختگان این رشته، درهای ورود به حرفه وکالت را بسته و حتی به فارغ التحصیلان اجازه فعالیت در شغل های سطح پایین خدمات حقوقی را هم نمی دهد. ما دانش آموختگان رشته حقوق از رئیس محترم قوه قضائیه می خواهیم 1- با هموار کردن مسیر، به فارغ التحصیلان این رشته اجازه داده شود تا در صورت نداشتن سوء پیشینه بتوانند به راحتی به خدمات متنوع حقوقی راه یابند2- حق برگزاری آزمون وکالت از کانون وکلا گرفته شود چرا که این کانون به دلیل تعارض منافع مایل به جذب وکلای بیشتر در این حرفه نیست 3- کسب و کارهای حقوقی ،از جمله حرفه وکالت، متنوع شود و دانش آموختگان بتوانند کار خود را با دستیاری وکلا یا گرفتن پرونده های سبک در دادگاه های سطح پایین شروع کنند و به تدریج در پایه های مختلف وکیل شوند 4- تمام پروسه پرونده ها از جمله میزان حق الوکاله دریافت شده توسط وکیل، اعلام نتیجه پرونده های قبلی ، ارزیابی موکلان پیشین که می تواند شامل دلسوزی و مهارت و کارامدی آنان باشد همه و همه به صورت شفاف از طریق یک سایت اینترنتی اعلام شود تا مردم بتوانند وکیل مورد نیاز خود را آسان تر انتخاب کنند.

عوارض دریافتی جاده اندیمشک به خرم آباد را کاهش دهید

سالهاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور عوارض سنگینی را برای عبورخودروها در جاده اندیمشک به خرم آباد، اخذ می نماید. برای نمونه در سال جاری میزان عوارض دریافتی در عوارضی مستقر در این جاده،که از جمله گرانترین عوارضی های کشور می باشد، برای رفت وبرگشت یک خودروی سواری در مسافتی 147کیلومتری، ۴۷۰۰۰ تومان تعیین شد. این در حالیست که با گذشت چند سال از نوسازی و تعمیر جاده ، می بایست مخارج مستهلک گشته و پایین بیاید. این اقدام موجبات نارضایتی مردم خوزستان ولرستان را فراهم آورده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم راه و شهرسازی می خواهیم تا با ورود به مساله،این معضل را مرتفع نمایند.

نسبت به افزایش اندک سهام ایران خودرو و سایپا در بورس تهران شفاف سازی کنید

اواخر اسفند سال 98 نماد دو شرکت خودرو سازی سایپا و ایران خودرو برای تشکیل مجمع افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها بسته شد و این دو کارخانه از معاملات در بورس عقب ماندند. برخلاف افزایش چندین برابری سرمایه این دو شرکت خودروساز، پس از تجدید ارزیابی ها، قیمت هر سهم این دو شرکت خودروساز حتی کمتر از ارزش اسمی 1000 ریال مندرج در برگه سهام معامله می شد ؛ برای ایران خودرو 587 ریال و سایپا 625 ریال که تقریبا رشدی دوبرابری را نسبت به سال 94 نشان می داد . این در حالی است که در مدت مذکور تقریبا تمامی شرکت های بورسی رشدی نزدیک به 10 برابر را شاهد بوده اند. این سرکوب قیمتی احتمال وجود دست های پشت پرده ای که احیانا به دنبال مطامع دیگری باشند را قویتر می کند. همچنین طولانی شدن روند ثبت افزایش سرمایه این دو شرکت و بسته ماندن نمادهای آنها در روزهای خوب بورس شائبه قیمت سازی برای بدست آوردن باقی مانده سهام دولت و سهامدارن خرد را نیز تقویت می کند. ما امضاء کنندگان این مطالبه از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و همچنین سازمان بازرسی کل کشور می خواهیم تا چرایی موضوع را بررسی و شفاف سازی نمایند.

از حقوق عامه در اصلاح بخشنامه 19/1 سازمان تامین اجتماعی دفاع کنید

سازمان تأمین اجتماعی در برخی موارد جهت وصول طلب خود از بیمه شدگان مالک و مستاجر در کارگاه ها، حقوق مالک را نادیده گرفته و او را ملزم به پرداخت بدهی می کند که هیچ ربطی به وی ندارد. برای مثال در بندی از بخشنامه شماره 19 حوزه فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی آمده است که درصورت عدم توانایی سازمان جهت وصول طلب خود بابت حق بیمه مستاجر، ملک مالک توقیف می شود. پس از رد این بند با استفساریه شورای نگهبان ،متعاقبا سازمان تامین اجتماعی در بخشنامه دیگری (بخشنامه 19/1) بند مذکور را اصلاح نمود و نوشت: مطالبات سازمان صرفا از مستاجر بدهکار طلب می شود و سازمان مجاز به وصول آن ازموجر(مالک)نمی باشد. اما در ادامه همین بخشنامه درخصوص مجوز انتقال کارگاه به ماده 37 قانون تامین اجتماعی اشاره و نوشته شده است: صدور گواهی جهت نقل وانتقال کارگاه اعم از قطعی و ....منوط به پرداخت کلیه بدهی مستاجر می باشد . این در واقع به نوعی احیاء بخشنامه قبلی بوده و دیوان عدالت اداری نیز بدون توجه به تناقض موجود در بخشنامه دادخواست مظلوم را بنفع سازمان تامین اجتماعی رد کرده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جنابعالی درخواست داریم تا شخصا به موضوع ورود کرده و از حقوق عامه دفاع نمایید.

آزمون سراسری نظام قدیم آموزش متوسطه را تا سال1400 تمدید کنید

تمدید آزمون سراسری نظام قدیم آموزش متوسطه در شرایط فعلی و به دلائل متعدد اجتماعی و اقتصادی و معیشتی خاص مردم , و با توجه به شیوع بیماری کرونا یک الزام و یک مطالبه ی عمومی و عدالت محور است. با توجه به تعداد و جمعیت قابل توجه داوطلبان آزمون سراسری نظام قدیم آموزش متوسطه,حذف و چشم پوشی این تعداد داوطلب قابل توجیه نیست. لذا، ما امضاء کنندگان این مطالبه از رئیس محترم سازمان سنجش و آموزش کشور درخواست داریم تا برگزاری آزمون سراسری نظام قدیم آموزش متوسطه تا سال 1400 تمدید شود.

کارکنان پیمانی مشغول به کار در وزارت نفت را رسمی کنید

براساس قانون وزارت نفت؛ در سنوات گذشته وضعیت شغلی کارکنان پیمانی گروه الف فارغ التحصیل از دانشگاه صنعت نفت پس از گذراندن دوره ای مشخص به رسمی ارتقاء می یافت. بسیاری از دانشجویان این رشته براساس قانون مذکور و امید به ارتقاء وضعیت شغلیشان حاضر به کار کردن در سخت ترین نقاط کشور شدند. این در حالیست که هم اکنون این وزارتخانه شرط تبدیل وضعیت را انجـام مصاحبه‌های فنی-تخصصی و ارزیابی سلامت روان‌شناختی براساس نوع مشاغل و تشریفات به کارگیری نیروی انسانی طبق مقررات و ضوابط در صنعت نفت تغییر داده است. ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای زنگنه وزیر محترم نفت می خواهیم تا دستور دهند وازرتخانه متبوع ایشان تغییر وضعیت مذکور را از زمان ابلاغ بخشنامه اجرایی کرده و این قانون شامل کارکنانی که هم اکنون به صورت پیمانی مشغول خدمت هستند نشود.

سهامداران کارخانه سیمان خرم آباد را از بلاتکلیفی خارج کنید

ما جمعی از سهامداران فعلی کارخانه سیمان خرم آباد با اعتماد به نام بانک سپه به عنوان قدیمی ترین بانک کشور و نماد بانکداری ایران و به امید فردایی بهتر برای خود، خانواده و فرزندانمان اقدام به پذیره نویسی و خرید سهام این کارخانه نمودیم. بنا بود این کارخانه ظرف مدت 3 سال به بهره برداری برسد اما با گذشت نزدیک به 15 سال هنوز عملیات ساخت آن نیز تکمیل نشده است و سرمایه‌گذاری ۴۶ هزار سهامدار این شرکت در هاله‌ای از ابهام است . لذا ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم می خواهیم تا با رسیدگی به این وضعیت و پاسخگو کردن هیات مدیره کارخانه و بانک سپه ، سهامداران را از بلاتکلیفی خارج نمایند.

فرزندان بیکار خانواده های انصراف داده از یارانه را مشمول اخذ یارانه نقدی نمایید

7 سال پیش عده ای از خانواده ها به توصیه دولت و با هدف كاهش بودجه ی یارانه ی نقدی در مسیرهدایت منابع و سرمایه ها به سمت تولید و جلوگیری از افزایش افسارگسیخته ی نرخ تورم، اقدام به انصراف از اخذ یارانه های خود نمودند. این در حالیست که دولت فرزندان این خانواده ها را نیز که قطعا در سالهای آینده به دلایلی چون ازداواج و ادامه تحصیل از خانواده های خود جدا می شدند و ممکن بود نیازمند یارانه باشند را نیز از گرفتن یارانه محروم نمود. با توجه به وضعیت دشوار اقتصادی کنونی برای بسیاری از خانواده ها و بیکاری فرزندان و دشواری در تامین معیشت آنها، ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای دکتر نوبخت رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه و جناب آقای دکتر دژپسند وزیر محترم اقتصادی و دارایی می خواهیم تا با تدبیر خود فرزندان خانواده های مذکور را مشمول یارانه نقدی نمایند.

کنکور سراسری را در دونوبت برگزار کنید

گرمای بیش از حد هوا در برخی از استانها موجب می گردد تا در این شرایط که ماسک زدن لازمه پیشگیری از ابتلا به کرونا می باشد برای داوطلبان کنکور در مناطق گرمسیر یا شرجی دشوار تر شده و از میزان تمرکز آنان در آزمون کاسته شود. لذا ما امضاء کنندگان این مطالبه تقاضا داریم تا جهت رفع این مساله کنکور سراسری امسال برای پذیرش نیمسال اول و دوم دانشگاه ها در دو نوبت برگزار شود، به گونه ای که هر داوطلب تنها بتواند در یکی از دو نوبت شرکت کرده و پس از تقسیم ثبت نام شدگان و مقایسه سطح علمی هر دسته با میانگین سطح علمی داوطلبان سال های گدشته، هر دانشگاه ظرفیت مشخصی را برای ورودی های مهر و بهمن اختصاص دهند .

سد معشوره کوهدشت را اجرایی کنید.

محض رضای خدا سد معشوره کوهدشت ک هم توجیه علمی دارد و هم توجیه اقتصادی اجرایی کنید.بیشتر کشت دیم این شهرستان آبی شده و در کنار آن مشاغل غیرمستقیمی هم بوجود می آید

سازمان نظام وظیفه را ملزم به تمکین از رأی دیوان عدالت اداری نمایید

دیوان عدالت اداری در بهمن ماه 97 طی رای شماره 2071 ، بخشنامه سازمان وظیفه عمومی ناجا را مبنی بر لزوم اخذ معافیت تحصیلی تنها برای یکبار و فقط در یک مقطع را باطل و علت را اینگونه توضیح داد: "بنا به مراتب اطلاق مصوبـه مورد شکایت، ناظر بر مواردی که ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر الزاماً مستلزم طی آن از مقطع قبلی می باشد باعث اعمال محدودیت حق بر آموزش می شود و به همین جهت خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات وضع شده و مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می شود." این در حالی است که سازمان نظام وظیفه به بهانه های واهی از اجرای رای دیوان عدالت خودداری می نماید. ما امضاء کنندگان این مطالبه از حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی رییس محترم دیوان عدالت اداری درخواست داریم تا سازمان نظام وظیفه را بار دیگر ملزم به تمکین از رای دیوان نمایند.

حق و حقوق همه ی کاربران سایت سکه ثامن را از متهم مطالبه کنید.

اگر تعداد شکات سکه ثامن را از تعداد کاربران سایت کم کنید متوجه خواهید شد که عده ای مثل من به دلایل شخصی شکایت نکرده اند. من با حداکثر واریزی 34 میلیون تومن در سایت از آندسته افرادی نبودم که از ربات استفاده کرده باشم. من یک خانم هستم و از لحاظ مسائل خانوادگی برای حضور در دادسرا با مشکل روبرو بودم.

تعویق کنکور99

جناب اقای نمکی لطفا ما را هم مثل فرزندان خود بدانید ما از مردن نمیترسیم ولی به فکر خانواده خود هستیم ک اگر کرونا بگیریم انهارا الوده خواهیم کرد

برگزاری آزمون سراسری نظام قدیم هستم

ما دانش آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه خواستار تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم در سال 1400 به دلایل زیر می باشیم: طبق اعلام رسمی معاون سابق وزیر و رییس دفتر پژوهش وبرنامه ریزی وزارت آموزش وپرورش، به دانش آموزان نظام قدیم این اطمینان داده شد که کنکور سراسری تا سال 1400 ادامه خواهد یافت. تعداد متقاضیان نظام قدیم در کنکور سراسری امسال به بیش از 600 هزار نفر می رسد که رقم قابل توجهی است و لازم است مسئولین وزارت علوم نسبت به این قضیه نرمش بیشتری نشان دهند. در صورت ادامه شیوع بیماری کرونا در مهرماه جاری خرید کتب درسی در کتابفروشی ها ممنوع شده و تقاضا و تهیه کتب پس از اعلام نتایج کنکور از طریق سامانه فروش دشوار خواهد بود. بالا بودن شهریه کلاس ها جهت آشنا شدن با منابع نظام جدید و نداشتن بضاعت کافی بسیاری از خانواده ها برای تامین مجدد هزینه های دانش آموز خود، معضلی بسیار مهم است و مشکلات حادی برای آنها بوجود خواهد آورد. با توجه به اینکه عده ای از دانش آموزان نظام قدیم در مدارس دولتی تحصیل کرده اند و مانند دانش آموزان مدارس دیگر جهت تسلط بر مفاهیم و نکات کنکور از امکانات کافی برخوردار نبودند و همچنین نظر به اینکه در کنکور سراسری سال گذشته تمامی چهل نفر اول کنکور، فارغ التحصیلان مدارس خاص بوده اند، لذا ممکن است قبولی این دانش اموزان کم برخوردار در دو سال تحقق نیابد که برگزاری کنکور در سال 1400 برای آنها فرصت دیگری ایجاد خواهد کرد.

برگزاری آزمون از منابع درسی نظام قدیم را تا سال 1400 تمدید کنید

لطفا برای کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم رو قرار بدید

تمدید نظام قدیم

تمدید کنکور نظام قدیم

لطفا کنکور نظام قدیم رو برای سال ۱۴۰۰ تمدید کنید

از شما تقاضا دارم کنکور قدیم تمدید شه

ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت را بطور کامل اجرایی کنید

قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت در اواخر اسفندماه 91 توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و پس از طی مراحل قانونی و تأیید شورای نگهبان، در آذرماه 93 از سوی رئیس جمهور به وزارت نفت ابلاغ گردید. این درحالیست که تاکنون ماده ۱۰ قانون فوق که با رویکرد تقویت رقابت پذیری از طریق ایجاد انگیزه و نگهداشت نیروی انسانی متخصص، و از آئین‌نامه متعاقب آن قانون، بند مربوط به ترمیم پایه‌های حقوق که مهمترین و امیدوارکننده‌ترین بخش قانون برای کارکنان صنعت نفت بو،د اجرا نشده است و کارکنان رسمی این وزارتخانه علیرغم تلاش های متعدد خود به نتیجه مطلوبی نرسیده اند. لذا، ما امضاکنندگان این مطالبه از جناب آقای قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم خواهان ملزم کردن وزارت نفت بر اجرای بی کم و کاست ماده ۱۰ قانون فوق و بهبود معیشت کارکنان رسمی صنعت نفت می‌باشیم.

تمدید کنکور نظام قدیم تا 1400

سلام وقت بخیر از شما خواهشمندیم کنکور نظام قدیم را تا سال 1400تمدید نمایید بدلیل کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی نتوانستیم تلاش خود را تکمیل نماییم

دولت را از تخلف در تامین هزینه معیشتی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی باز دارید

جناب آقای قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم نزدیک به دو سال است که مستمری مددجویان کمیته امدادوبهزیستی.اخیراً نیز سازمان برنامه و بودجه در تخلفی آشکار قصد دارد تا یک سوم از ردیف اعتباری در بند ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه سال 99 را پرداخت ننماید. این بند که ارتباط مستقیم با کاهش فقر مطلق مددجویان این سازمان ها دارد، موجب می گردد تا خانواده 2/5 میلیون نفری کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور،در چنین شرایط سخت اقتصادی با مشکلات جدی معیشتی روبرو شوند.رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ونمایندگان محترم می خواهیم تا با اقدام سریع و به موقع، دولت را از این اقدام غیرقانونی و عجولانه بازداشته و با پرداخت بودجه طبق روال پیشین، مانع از تضییع حقوق این قشر گردد.

من کاشت حلزون شدم سال ۸۶ قرار بود بعد از ده سال تعویز کنند ولی قبول نکردن

#افزایش_مستمری_مددجویان_بهزیستی

طی دو ساله گذشته با وجود تورم افسار گسیخته هنوز هیچ گونه افزایشی بابت حقوق و مستمری مددجویان بهزیستی اعمال نشده در این شرایط سخت اقتصادی معلولین نسبت به افراد سالم و بدون معلولیت مشکلات بیشتری اعم از بهداشتی اقتصادی و پزشکی دارن لطفا لطفا خواهش میکنم نسبت به افزایش مستمری مددجویان کاری انجام دهید با تشکر

سود دوران مشارکت متقاضیان مسکن مهر را لغو کنید

باتوجه به تاخیر چندین ساله در تحویل واحدهای مسکن مهر به مالکان و متقاضیان واحدهای این طرح و با عنایت به اینکه بانک عامل، زمان تقسیط و صدور دفترچه اقساط وام، مبلغی در حدود ٧میلیون تومان را به اصل مبلغ وام تحت عنوان سود دوران مشارکت (جریمه تاخیر در تحویل واحدها) افزوده و پرداخت آن را برعهده متقاضی گذاشته که نه تنها هیچ نقشی در این تاخیر پیش آمده نداشته، بلکه از این بابت چندین میلیون تومان نیز متضرر شده است. اینجانبان امضا کنندگان این مطالبه عمومی، دریافت این مبلغ را خلاف عدالت دانسته و خواستار لغو هرچه سریعتر دریافت آن از متقاضیان مسکن مهر هستیم.

از دور زدن آزمون های سراسری توسط نورچشمی ها جلوگیری کنید

با توجه به انتشار جوابیه معاون اداری مالی وزارت علوم به نامه اخیر دکتر احمد توکلی، ما امضا کنندگان این مطالبه از دیده بان شفافیت و عدالت می خواهیم تا موارد زیر را بررسی و شفاف نماید. 1- آیا آیین نامه یا شیوه نامه در پذیرش اینگونه افراد به شکلی است که با خریدن مقاله و کتاب سازی و نمره دهی های خلاف موازین علمی و غیره نتوان آزمون های استاندارد و کشوری را دور زد؟ 2- لیست قبول شدگان در کدام سایت های رسمی مانند سایت وزارت علوم و سازمان سنجش اعلام می گردد؟آیا نام پسر ایشان به عنوان نخبه علمی اعلام شده است؟ 3-مستندات درخشش علمی فرزند معاون وزیرعلوم را که باعث پذیرش بدون رتبه ایشان در دوره دکترای روزانه دانشگاه شهید بهشتی بدون آزمون شده است را جهت تنویرافکار عمومی انتشار دهید. ضمن پاسخ به سوالات بالا بررسی نمایید که چگونه می توان توجیه کرد که ما دانشجویان دوره دکترا و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد علیرغم فراغت تحصیل از دانشگاه های برتر با کسب معدل های بالا و سالها تلاش و مطالعه شبانه روزی و ارائه مقالات نتوانستیم نصاب لازم را جهت پذیرش در دوره های روزانه و آنهم در دانشگاه های سطح پایین ،بدون توقع پذیرش، در دانشگاه هایی مانند تهران و شهید بهشتی کسب نماییم، اما برخی به مانند فرزند ایشان که دانشجوی دوره پردیس نیز می باشند در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی بدون آزمون پذیرش می گردند.

<-- قبلیبعدی -->